Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért pottyant a csirke a...

Miért pottyant a csirke a fészekbe?

Figyelt kérdés

Vettem két csirkét. Fiatalok, még nem tojnak, lehet már nem is fognak, ha jönnek a hideg sötét napok.

Van rendes házuk a kertben. Gyári, nem tákolt szóval nem a házzal van a baj. Ülőrúdjuk is van a házban mégis oda kaksiznak ahova a tojást kellene tojniuk. Este nem a rúdon alszanak, hanem a fészekben gubbasztanak. Reggelre tele tojják, de nem tojással. Hogyan tudnám "szobatisztává" nevelni őket?


2013. szept. 22. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A fészek és az ülőrúd külön van? Nem tudod estére bezárni őket a rúdhoz?
2013. szept. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy ólban van a fészek meg az ülőrúd.

Ma nagy változás volt. Nagy meglepetésemre

az egyik tyúk tojt egy tojást és az eddig csak letaposott szalma most formás fészekké állt össze.

Ha holnap reggelre megint összecsinálják, akkor estére valahogy elrekesztem a fészket. De jobb lenne, ha megszoknák hogy mit hova.

Normálisan a tyúkok nem piszkítanak a fészekbe.


Majd beszámolok a fejleméynekről.

2013. szept. 23. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Tegyél fatojást - ha nincs, akkor egy pingpong-labda is megteszi - és tedd a fészekbe. Talán a tyúkok még nem tudják, hogy oda kell tojni.
2013. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pár napja raktam be két realisztikus tojást.

Semmi eredmény, csak jól körbe lőtték...

... de mindjárt megnézem ...

2013. szept. 24. 07:24
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát a helyzet nem sokat javult.

Két fészek van. Az egyik tiszta a másik csupa piszok.


Van valami ötletetek?

2013. szept. 24. 08:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen ülőrúdjuk van? Mert nem mindegy. A jó ülőrúd 4-5cm vastag, éltelenített lécből van.
2013. szept. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a ketrec-szökevény tyúkjaim ülnek be éjjelre a tojófészekbe, oda szarnak meg oda is tojnak nap közben. Őket ez nem zavarja, gondolom, a ketrecben anno megszokták hogy nem lehet válogatni, meg nem tudják hogy a földön kívül máshova is lehet ülni.

Nálunk az a megoldás, hogy 1-2 naponta szórok egy-egy marék friss szalmát/szénát a fészekbe, rá a szarra, pár hetente meg kitakarítom a fészket. Sajna ez van.


Az itáliai tyúkok sokkal finnyásabbak, azok pl ha nem találnak kedvükre való fészket az ólban, akkor keresnek más helyet, pl a széna között, istállóban vályú alatt. Győzzem megtalálni.

2013. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez a ketrecük. Ebben alszanak meg tojnak.

[link]

A fészek meg az ülőrúd egymás mellett vannak.

Arra gondoltam, hogy estére a fészket lerekesztem valahogy.

Egyik csirkém azóta is folyamatosan tojik és cseppet sem változott a helyzet. Kaki tojás egy helyen.

2013. szept. 29. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!