Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért van az hogy van 120 db...

Krisztii55 kérdése:

Miért van az hogy van 120 db tyúkunk és napi 15-18 db tojás van?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mert ba...nak tojni
2013. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mert verdenek. Váltják a tollukat, ilyenkor nem tojnak.

Vagy eltojnak, kerestek maguknak egy rejtett fészket.

2013. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg nem hordhatja el valami a tojásokat? Nyest, patkány, macska?
2013. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Krisztii55, istenem, ha ilyen "jól" értesz az állattenyésztéshez, miért csinálod? 3 bakkecske egy nősténnyel, 120 tyúk és a minimális tudás teljes hiánya. Olvass már utána egy kicsit, van sok szakkönyv, háztáji és nagyüzemi témában is. Ez pl nagyon jó könyv: [link]
2013. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kössz 4-es, de ilyen jó válaszokat azért ne adj amúgy kíváncsi lennék neked hány állatod van, ha annyira érdekel van még 13 nyúlam, 20 kacsa 250 csibe és egy kutya. Lesz még 4 emu és 2 vadászgörény.
2013. szept. 29. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Köszi az érdeklődést, van állatom bőven. ;)


De nem értem most is miért támadsz, adtam választ a kérdésedre, mégpedig egy valóban kitűnő könyvet ajánlottam, amiből sok mindent megtudhatsz a tyúktartásról (is). Ne haragudj, de ha az ember 120 db tyúkot tart, minimum illene tisztában lenni a tojástermelés alapjaival, amibe pl a termelés ciklikussága, az időjárási és fényviszonyokra adott reakciók, a takarmányozási igény, stb. Nem kell felkapni a vizet, ha valaki esetleg nem a szád íze szerint válaszol.

2013. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálam nincs ennyi tyúk, van 13 plusz egy kakas de nálunk is ilyenkor alig alig van tojás, napi 2-3db ha összejön nagy ritkán 4 és ez így lesz december-januárig. Jön a tél, jön a hűvös, ilyenkor váltják a tollukat meg növesztik is, azt a cucc arra megy rá, és ugye ilyenkor gyakoribb gond az is hogy mész hiányuk lesz amivel ugye a tojás héja nem alakul ki úgy így megeshet hogy összetörik vagy vékony réteg lesz rajta és kieszik belőle a tojást, csak mert jártam már így.

És én városi "gyerek" vagyok ez tény, de rákérdeztem olyanokra akik komolyabban csinálják tanyákon mivel nálunk elég sokan dolgoznak olyanok akik falvakba vagy tanyán élnek van olyan aki félig meddig tanyán él de ugyanakkor nyakán van a falu és ők mind mondták hogy ilyen tájt ez van. Ilyenkor maximum annyit lehet tenni hogy takarmánynál picivel több tojató tápot érdemes belekeverni mert azokba vannak olyan vitaminok amiket nem feltétlen kapnak meg olyan könnyen, plusz célszerű egy kevés mészport vagy kis öveket keverni vagy simán beadni nekik. Szóval készülj fel hogy decemberig nem nagyon lesznek tojások nálam is tavaly decemberig pangás volt és valamikor karácsony-újév tájékán lett egyre több tojás, végül február-márciustól egészen augusztus közepéig napi szinten volt 7-8 db tojás. Ez ezzel jár, nekem is szégyenszemre kell mennem tojást venni mert most elég sok elment és sokat is eszünk, annyit most nem tojnak és amióta az örökölt kertvárosi kertes házban élek azóta vannak tyúkjaim és minden évben ez van szinte. Anyáméknál is ugyanez van igaz náluk csak 8 tyúk van plusz 1 kakas.

2013. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elég szomorú hogy kevés hozzáértéssel ekkora az arca valakinek...


Amugy meg a plusz tojatótáp mellett nem ártana 16:00-21:00 között világitani nekik.

2013. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja lemaradt hogy akkor ha mar delutan 4kor az orrunkig nem latunk. Tehat november vége felé.
2013. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hol tartod őket, és milyen takarmányon? Egyáltalán nem törvényszerű, hogy ősszel-télen leálljon a tojástermelés, nálam minden évben, minden évszakban 75-80% os volt a termelés, pedig egy deka tápot nem láttak.
2013. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!