Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fiatal kos birka, ami nincs...

Anika73 kérdése:

Fiatal kos birka, ami nincs kiherélve, levágható, húsa ehető? Vagy ki kellett volna időben herélni, mint pl. a sertést? Beleugrottunk egy élő állat vételébe csak nem tudjuk, hogy így ehető-e?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs kiherélve, a húsának ivari szaga lehet (bár nem feltétlenül). Nem tudom, mennyire sürgős nektek a vágás, de ha ti kiheréltetitek, egy idő után természetesen ez megszűnik neki, és akkor le lehet vágni.
2013. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor biztos, ami biztos alapon jöhet a herélés.Inkább várunk picit, mintsem rossz szájízzel együk az amúgy nagyon finom húst.
2013. okt. 17. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyire fiatal? Ha még nem ivarérett, akkor szerintem herélés nélkül is levághatod.
2013. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:
Így van, de akkor is kivéreztetés után azonnal kiherélni!
2013. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én úgy vágtam féléves kecskét hogy nem volt kiherélve de fel lógattam a már kibelezett lenyúzott állatot két napig és nem volt semmi utóíze a húsának.(persze a kivéreztetés után azonnal levágtam a heréit)Nem tudom hogy birkánál mi a helyzet.
2014. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!