Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi van ha nem nyírom a bárányt?

Mi van ha nem nyírom a bárányt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 1 évbe 1x kell megnyírni, és nem olyan könnyű mind egy hosszú szőrű kutyát nyírni. Nem a gyapjújáért tartanám, hanem szaporítani és eladni a húsa miatt. Van egy kecském, megérné inkább kecskéket tartani, bár arra nem sok kereslet van és a kan az nagyon büdös.

Tehát a kérdés, hogy mi van akkor ha nem nyírom le?

Vagy ha mégis akkor kell vennem egy nyírógépet, vagy hívjak aki lenyírja? bár 1-2 bárányért biztosan nem jönnek el.



2013. okt. 30. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megfogod az ollót, és nyissz, nyissz, nyissz. Persze azt is megteheted h a kecskét nyirod lé.
2013. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Léteznek olyan birkafajták, amik vedlenek. Szőrös birkaként kereshetsz rájuk.

www.haszon.hu/agrar/allattenyesztes/819-szroes-es-vedlgyapjas-juhok.html

2013. okt. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
birkabunda
2013. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kösz. ollóval szerintem nem lehet, mert ez nem kutya, hogy a szőre felét nyírom le. ezt tuti hogy ollóval nem lehet, vagy ha mégis akkor sztem teli lenne vagdosva a bőre...
2013. okt. 31. 14:47
 5/12 A kérdező kommentje:
2013. okt. 31. 14:47
 6/12 anonim ***** válasza:

biztos h ez nem fáj neki?

elég brutálisnak látszik mégha nem is vérzik.


és az ókorban hogyan nyirták?


akkor nem volt villanymotor

2013. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A bárányt nem kell nyírni, csak a felnőtt állatokat, azokat viszont muszáj, különben 1-2 éven belül belepusztul és a rühösségre is nagyobb az esélye.

Ha nem akarsz nyírni, vegyél vedlőgyapjasat (nekem is van, kameruni törpejuh), meg még esetleg a racka is elviseli ha nem nyírod, de jobb neki ha a nagy nyári kánikulában nem melegíti a cucc. Bár, igazából sem a kameruni sem a racka nem éppen hústermelő fajta...


Vegyél búr kecskét, az hústípusú.


De ha van a környékeden valaki, aki tart juhokat, akkor össze kell vele beszélni, hogy amikor jönnek nyírni az övéit, ugorjanak át hozzád, darabonként 500 és 1000 Ft közötti pénzért pár perc alatt lekapják róla a kabátot (bár az is lehet hogy azt a pár db-ot grátisz letolják neked egy ebédért cserébe).

2013. okt. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
meg tudod mikor nyir. elözönap éjjel becsempészed a juhok közé. másnap meg visszalopod. ez nem lopás hisz a tied.
2013. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem tarthatsz akár (fehér)dorpert is, az kopasz birka és vedli a szőrét. Viszont télen fűthetsz neki is.

A húsa miatt bárányokat szoktak vágni, azt meg nem kell nyírni. Ha kereslet alapján szeretnél állatot tartani, akkor a csirke és a sertés a biztos befutó.

2013. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a dorper a mi éghajlatunkon nem vedlik. Vagy tévedek?
2013. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!