Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkoknak lehet adni rizst?...

Tyúkoknak lehet adni rizst? Sima, főzetlen rizst, amit a boltban is meg lehet venni?

Figyelt kérdés

2014. febr. 24. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem adhatsz nekik nyugodtan. Ha nem jó nekik nem fogják megenni.

Molyos lett, vagy miért akarod rizzsel etetni őket, mert ahhoz azért drága hogy direkt ezért vedd meg...

2014. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Meg mondom az őszintét, elfogyott a kukoricánk, anyagilag nagyon sz@rul állunk, nem akarok erre költeni, de nagyon sok rizst kaptam innen-onnan, szerintem 5 éven belül nem használnék fel ennyit. Ezért gondoltam erre, h csak egy pár napig adnék nekik. De nem fogja őket kiszárítani? Mármint ugye a rizs elég nedvszívó hatású...
2014. febr. 25. 13:15
 3/12 anonim ***** válasza:
huhh, azt nem tudom, hogy ha csak ezt adod nekik, nem árt-e. De tudok egy jobbat: ha van időd, meg egy ásód, akkor áss nekik gilisztát! Én ha csak tehetem, mindig megyek és kiforgatok néhány ásó földet, és nagyon hálásak a fehérjéért. Ha utána elkapirgálnak, akkor nem lesznek éhesek. Persze hosszú távon így jóllakatni őket szintén nem egy egyszerű dolog, viszont csak időbe kerül.
2014. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kiszoktam engedni őket, pár hónapja költöztünk ide. Elég nagy a kert, gondozatlan és nagyon vizes. Tuti sok giliszta van, eszembe se jutott ez az ötlet! Köszi :) Azt véletlen nem tudod, h miért van, h az egyik tyúkom nagyobb tojást tojik mint a nomál? Nem dupla nagyságút, de majdnem és minden nap.
2014. febr. 26. 08:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Az enyémek sem egyformát tojnak. Szerintem ez is tyúkfüggő. Viszont azt megfigyeltem hogy ugyanaz a tyúk mindig egyformát tojik. Ez nem probléma szerintem.

Amúgy a rizst főzd meg nekik, úgy biztos hogy nem árt.

2014. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Okés, akkor megfőzöm, biztosabb. Elég vicces, de nem eszik meg a gilisztát... Konkrétan 3at eléjük dobtam és csak nézték, az egyik tyúk belecsípett egyet, de ott is hagyta, a kakas is belecsípett és ő is ott hagyta. Kicsit furi, mert voltak kacsáink és ők imádták.
2014. febr. 26. 14:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát elég válogatósak a tyúkjaid :D

Én sokszor alig nyomom le az ásót, már jönnek és szedik össze. Lehet hogy nem elég éhesek?

2014. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 jutka. válasza:
77%

Szia!

Én valamikor,mikor olcsóbb volt a darabos rizs, azzal neveltem fel a kb.előnevelt csirkéket,ragyogott a tolluk és hamar meg nőttek,súlyosak voltak és egészségesek.Tyúknak is adható ugyanúgy és gyönyörűek lesznek tőle,kissebbeknek kávédarálóval apróbbra vágattam.

Csak szárazon adtam nekik,sok vizet kaptak.Üdv.jutka.

2014. febr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Sokat segített. Igen, elég válogatósak, vagy tényleg nem annyira éhesek, nem tudom. És kenyeret lehet adni nekik? Mert kiszokott maradni 1-2 szelet.
2014. febr. 26. 16:53
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Hát én azt tapasztaltam, hogy a tyúk MINDENT megeszik. Nagyon durva. Nálunk, amióta levágtuk a malacot, az összes konyhai maradék a tyúkoknak megy ki, a megbuggyant spenótfőzeléktől kezdve a kenyérhéjon át tényleg mindent elpusztítanak. Még az elpusztult pár napos nyúlfiókákat is (azokért konkrétan vérre menő harc megy), pedig több hektáron garázdálkodhatnak, takarmány is van bőven, de gyakran megmarad a mag, mert egész nap szanaszét kolbászolnak a kertben és kapirgálnak, legelnek.


Azt tudom elképzelni a Te tyúkjaidról így az alapján amit írtál, hogy ezek amolyan nagyüzemi ketrec-szökevények. Egy időbe beletellett, mire az enyémek is rákaptak a változatos kaja ízére. Most már ott tartunk, hogy nem lehet tőlük ásózni, mert egyszerre támadnak, egy az ásóra ül fel, kettő meg dugja a fejét az ásó alá, hogy hamarabb érjen a gilisztához.


Szóval szerintem add nekik nyugodtan, nyersen vagy főzve is, meg ne felejtsd el a tojáshéjat (apróra összetörve!) szintén visszaadni nekik, hogy tudják pótolni a meszet.


A nagy tojással nincs gond addig, amíg nem akkora, hogy elrepedjen a szegény tyúk berendezése - sajnos ezeknél a nagyüzemi vörös hibrideknél előfordul. Abba belepusztul, nem tudsz ellene tenni semmit.

2014. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!