Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért pusztulnak el a kisnyula...

Miért pusztulnak el a kisnyulak? Hobbiból van egypár nyulunk. Mára a harmadik kisnyúl pusztult el.

Figyelt kérdés

Múlthét szombaton ellett a nyulunk. Ellés után 2 napra 2 elpusztult mára megint 1 ki volt dobva. Elvileg még 5 db kis nyuszi van. A nyuszik egészségesnek látszanak. Az lehet probléma,hogy fiatal az anyanyúl, mert elvileg októberi születésű? Nem akartam még bepároztatni, de a gyerekek kiengedték a fiú és lány nyulat egyszerre és hát mindjárt össze is jött az aktus. Mit figyeljek, csináljak, hogy a többi kisnyúl megmaradjon?

Köszönöm válaszokat.



2014. ápr. 6. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg a fiatalsága a probléma, mivel még nem tudja felnevelni a kölyköket, nekem is sok első fészek sajnos pusztulással végződik, de akár lehet szimplán rossz anyanyúl is.


Hozzáteszem, hogy a mostani tavasz az a nyulak szempontjából nem volt rózsás, soknál bezavart a hirtelen meleg. Többek között nekem is a bejáratott jó- törzs anyanyulaim közül már 7 fészeknek lőttek, pedig nem az anyával volt gond, hanem ez az idő bezavart.


Hogy mit tehetsz?

ha a fiatalság a gond, akkor kb semmit, mert idővel kihullik mind, de próbálkozni lehet:

-rakjál be neki mindig burgonyát, almát, káposztát, karalábét, répát szóval valami rágcsálni való zöldséget

- víz legyen mindig

- illetve nyomjad neki a nyúltápot- kukoricát- valamilyen más szemes takarmányt (búza, tritikálé)

- menjen széna, meg lucerna is szárazon neki

De ezek csak a körülményeket teremtik meg a felneveléshez szükséges táplálékok formájában, de nem javítják a tapasztalatlanságot. Pozitív eshetősége a dolgoknak, hogy ahogyan folyamatosan hullanak kifelé, úgy beindul neki az ösztön, és talán 1-2 darabot fel nevel, bár lehet a nagy fészek szám is okozza a problémát, azaz nem tud annyi tejet termelni amennyire szükségük van.


Próbáld a fészket is egyben tartani, azaz mondjuk csöves kukoricákkal határold körbe, hogy ne terüljön szét, ne legyen nagy a felülete, ezzel egyben tartva jobban melegítik egymást a kicsik, nem kell plusz őt termelniük.


Ha látod, hogy nem eteti őket, akkor megpróbálhatod átrakni egy másik alomba ha van éppen ( a kicsit bekened a másik alom szőrzetével- fekáliájával-kézben hozzádörgölöd az anya bundájához, tudod, hogy a szagot átvegye), de ez sem mindig működőképes, és a másik almot kockáztatod, habár nekem mindig összejön az öreg anyákkal.

2014. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ételeket miket leírtál azokat szinte mind megkapja, nyuszik kb. 15x30 centis helyen vannak szépen betakarva. Köszönöm válaszodat, bizakodunk.
2014. ápr. 6. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Akkor bizakodjatok.


Miután "A nyuszik egészségesnek látszanak" azaz olyan, mintha szoptatna is, és a kajákat is megkapja, azaz van- lehet teje is. Habár az, hogy szoptatja-e rendesen őket, az kb 5.-6. napon derül ki, amikor látszódik a kis kerek lufiszerű pocijuk a kicsiknek, ha van kerek poci, akkor van elegendő tejcsi, ha nincs szép kerek poci, akkor nincs elegendő tejcsi. Ilyenkor elpusztul a gyengébb, de a halálával a tesója több táplálékhoz jut, szóval lehet az alom csökkenés hasznos.


Majd írd meg, hogy mi történt velük.

2014. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben a pár napos korban még olyan kis bénák, hogy ha az anyjuk hirtelen ugrik ki a fészekből szoptatás befejeztével, és "lógva maradnak" a cicijén, akkor még nem találnak vissza a fészekbe. Az ellés utáni első héten én gyakran, lehetőleg pár óránként ellenőrizni szoktam a ketrecet, hogy minden kisnyúl a fészekben van-e, mert ha időben megtalálja az ember, akkor még nem hűl ki, vissza lehet tenni. Főleg ha jóllakottnak tűnnek, azaz nem kétdimenziósok, akkor mindenképpen erre gondolnék elsőre.
2014. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát az a nagy helyzet, hogy már kinyitották a szemüket és ki is jönnek a fészekből. Három napja találtunk még egy halott kisnyulat de az még az elején pusztulhatott el mert nagyon pici volt, mi meg a fészket nem mertük bolygatni. 5 db kis nyuszi megmaradt a 9 -ből ezek szépek, egészségesnek tűnnek. Szerintem ez nem olyan rossz arány. Még egyszer köszönöm a segítséget.
2014. ápr. 14. 09:56
 6/6 anonim válasza:
Ez nagyon jó arány, főleg hogy első alom az anyának. Nekem is ilyen problémám van, eleinte minden jól ment utána most a két utólsó alomból sajnos mind elpusztult. Nem tudom mit csinálok rosszul, egy pâr napig egészségesnek tűnnek, de utána meg egyszer csak elpusztulnak, nem tudom mi lehet a gond.
2020. márc. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!