Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit kellene tennem, hogy a...

Mit kellene tennem, hogy a tyúkjaim, kb.2-3 évesek, végre kotlani kezdjenek? Van tojóládájuk,8 db-ra kettő. Amikor tettem be másikat, még rejtettebb helyre, nem kellett nekik, úgyhogy kivettem. Az ennivaló kukorica, búza, tritikálé.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 29. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A szülői háznál voltak tyúkok, de ők semmit sem tettek a kotlás érdekében, a természet tette a dolgát. Azt hiszem több kakas is volt a tyúkok között. Nyáron a tyúkok a fűnyírót is helyettesítették, a lecsipegetett fűből lett rengeteg tojás.
2014. ápr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyáltalán van kakas köztük? Legjobb ha ki tudod őket engedni az udvarra a fűben kapirgálni, mert zöldre is szükségük lenne. A ketrecben tartott tyúkok nehezen szoktak kotlani.
2014. ápr. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
30%
Egy tyúk csak akkor fog neked elülni, ha meg van benne a kotlós gén, mivel ezt örökölni lehet. Ha nincs meg egyikben sem ez a gén akkor nem is fognak kotlani. Nekem 2 tyúkom és egy kakasom van :D És akkora szerencsém volt, h az egyikből kotlós lett. Ezt úgy vettem észre, h mikor szórtam nekik a kukoricát akkor elkezdte védeni a kajáját, úgy hogy felborzolta a tollát, behúzta a nyakát és támadt, elég félelmetes volt :D Egy pár nap elteltével tettem tojást a fészkébe és 2 nap múlva magától el ült. Holnap lesz 1 hete, h ül, kíváncsian várom, h mi lesz az eredmény :) Ja, és nekem szabadon vannak, igaz nincs kerítés, de nem mennek el. Annyira szelíd ez a 3 baromfim, h a bejárati ajtó előtt várnak már reggel, jó most kettő, de fainak :)
2014. ápr. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen van kakas, természetesen. Több is. Egész nap kint vannak, ha akarnak. Elég nagy kifutójuk van.
2014. ápr. 30. 20:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem értem ki és miért pontozta le az utolsó válaszolót! Nekem hasznos volt a válasza! Köszönöm.
2014. ápr. 30. 20:32
 6/6 anonim válasza:
És tojást hagytál a ládákban?
2014. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!