Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A boltban vásárolt tojást...

A boltban vásárolt tojást elméletileg ki lehetne keltetni ha kotlós alá tesszük?

Figyelt kérdés
2014. máj. 21. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem, ugyanis ezek steril tojások.

A tyúkok kakas nélkül is raknak tojást, és ezek mind ilyenek.

2014. máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
nem. A tojótyúkok nem láttak kakast, a meg nem termékenyített tojások meg nem keltethetők ki.
2014. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Csak úgy néz megyek ki nyáron Finnországba és ott a boltba hófehér héjú tojást árulnak, jó lett volna megszaporítani, h nekünk is legyen olyan tyúkunk ami olyat tojik. :)
2014. máj. 21. 11:38
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

szia!


A hófehér tojás be van mártva valamibe, ami fertőtleníti.

2014. máj. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

OMG ilyen fogyatékos kérdést....

Amennyiben 7-8-9 éves vagy, akkor rendben van!

2014. máj. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Joe001 ***** válasza:

Nem feltétlenül van bele mártva akármibe a fertőtlenítés miatt , ha bele is mártják , a tojás színe nem változik .

Nem csak külföldön van ilyen tojás , van nálunk is , csak kicsit keresni kell ...

Nem a Tesco ban , hanem faluhelyen ! :)

2014. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
bocsi akkor, én ezt a belemártós példát Amerikából vettem, ott csinálják így. És azt meg se kell mosni állítólag...bár nekem az nem kellene..
2014. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Itami ni furu válasza:
nem, mert túl sok idő telik el ahhoz, hogy kikeljen.. kihűl a tojás és jah..
2014. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyüzemi tojás nem kel ki, mert nem látott kakast. Ha piacon veszel nénitől, arra nagyobb az esély, főleg ha meg tudod kérdezni, van-e kakasa a tikokhoz.


Amúgy pl az itáliai fajta fehér héjú tojást rak. Manapság elég könnyen tudsz venni itáliai tyúkot, mert népszerű (szép és jól tojik). Rengeteg színváltozata van, a sima "kommersz" fogolyszínű is gyönyörű, és 1500-2000 Ft-ért szépet lehet találni.

És amúgy a fehér héjszínt elég jól örökíti a keverék utódokba is, nekem pl van olyan tyúkom, amiről senki meg nem mondaná, hogy itáliai felmenője van, mégis fehér a tojása.

2014. máj. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem fehérítik a tojásokat.
2014. jún. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!