Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kiskecskét az elválasztás...

Kiskecskét az elválasztás után meddig kell külön tartani az anyjától?

Figyelt kérdés
A kérdés arra irányulna, hogy ha elválasztom a kicsit, mert már szeretném fejni az anyát, akkor meddig kell külön tartani őket egymástól, hogy már ne akarjon szopni, illetve hogy már az anyja ne akarja szoptatni? Illetve megfordítva - mennyi idő után lehet újra összeereszteni őket? A kicsi egyébként 3 és fél hónapos. Hálás lennék minden hasznos válaszért.

2014. jún. 26. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egy bizonyos kort elér a kicsi már az anya is ellöki elveri magától. De így talán 1-1 órára össze lehet engedni de fejésre külön tenni. Egy kis időnek el kell telnie. Legjobb ha egymás mellett vannak, hogy érezze az anyját de ne tudjon átmenni hozzá
2014. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen dilemmában voltam nyár elején én is. :) Ismerősök azt mondták, 1-2 hónap, mire újra össze lehet engedni, de nekem nincs annyi helyem, hogy szeparáljam őket. Végül úgy oldódott meg a dolog, hogy 2,5 hónapos korukban a 2*2 gidából két tesót elajándékoztam, egyet levágtunk, a negyediket pedig onnantól kezdve nem szoptatta az anyja, hogy a testvérét eltüntettük.


De már eléggé ideje lenne elválasztani a kicsit, ha eddig nem fejted az anyját, nehogy elkezdjen apadni a teje. Vagy legalább éjszakára már külön tenni.

2014. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ahogy megszületik a gida fejni kellene az anyát! maradhatott benne ugyanis némi tej szoptatás után, és így ahogy nőtt a gida, és többet evett szárazat, folyamatosan csökkent a termelt tej is...

ha nem akarod megtartani a gidát, akkor vágd le, ha meg akarod tartani, akkor viszont hagyd szopni még nyugodtan, attól fog szépen fejlődni, nagyra nőni.

az elválasztást nem ajánlom, sosem érik el a rendes méretüket, mi a megtartós gödölyéket fejés mellett is hagytuk szopni mindig. ha mégis választanál, akkor lehet, hogy hetekig külön kell őket zárnod (készülj rá, hogy hangos lesz), de nekem volt több, mint fél éves gidám is, amelyik az anyjával összeengedve újra szopott.

2014. jún. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Ez nekem új (bár nekem mi nem az), h szoptatás mellett is lehet fejni az anyát.

2014. jún. 30. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!