Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Azt halottam már magyarországo...

Valentin88 kérdése:

Azt halottam már magyarországon nem lehet vörö9sfülű ékszerteknőst tartani! Igaz ez?

Figyelt kérdés
szeretnék egy ékszerteknőst de azt halottam nem lhet vörösfülűt. Ha tényleg nem szabad akkor mi a helyzet a sárgafülűvel?

2014. júl. 12. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A vörösfülűt nem szabad, mert sokan elengedik, és kiszorítja az élőhelyükről a mocsári teknősöket.
2014. júl. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Sárgafülűt lehet. Az értelmet ne keresd mögötte, semmi lényeges tulajdonságban nem különböznek. Egyszerűen korábban a vörösfülű volt a divat, sárgafülű sehol sem volt, így az összes kidobott teknős a vörösfülűk közül került ki. Ezért azt jól betiltották. A kereskedők meg előásták a sárgafülűt, mert az még nem okozott problémát. Nem mintha nem lenne képes rá, csak még nem dobtak ki eleget hogy átírják miatta a törvényt.
2014. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De akkor hogy lehet hogy annyi embernek van vörösfülű?

De ha ugynaz mint a sárgafülű akkor olyat veszek. ugy tudom egy kisebb elfér egy 40-50 literesben is egyelőre.

2014. júl. 13. 14:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a sárga fülű nem oylan agresszív, mint a vörös fülű.


Régebben lehetett tartani vörösfülüt is, amik az embereknél túlszaporodtak. Begyűjtés nem történt, tehát csak a boltokban tilos árulni, de nem keresték fel a gazdákat, hogy van-e náluk, és nem kellett bevinni, leadni sem sehova azokat.

Az is előfordulhat még, hogy illegálisan árul valaki (esetleg tudatlanságból) vörös fülű teknősöket.

2014. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
A sárga is ugyanazokat az élőhelyeket népesíti be és ugyanúgy kiszorítja a mocsárit ha egy helyre keverednek. Nem szó szerint agresszív, hanem elveszi a forrásokat a másiktól. Csak amikor a törvényt hozták, senki sem gondolt a sárgafülűre mert még nem volt jelen a magyar terráriumokban.
2014. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A vörösfülűt nem tartani tilos, hanem az új értékesítést tiltották be.
2014. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, az importja tilos csak, de ha van vorosfulud, siman szaporithatod es ertekesitheted.
2014. nov. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tartani természetesen lehet, nekünk is volt. Az importját tiltották be, nem csak itt, hanem az egész Unióban a fent említett okok miatt, de egyébként a világon több helyen (pl. Amerikában is, ahonnan származik) korlátozásokat vezettek be a kereskedelmére.
2015. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!