Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szoktak még augusztus elején...

Szoktak még augusztus elején nagyobb csirkéket venni tojásnak? Télen hogy tartják?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, de nem tudom hogy érdemes-e ilyenkor venni
2014. aug. 7. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet ilyenkor is venni, de télen nem nagyon tojnak. Ugyan úgy kell tartani int nyáron csak több olajos mag kell és oda kell figyelni a vízre, hogy ne fagyjon be. Ha most veszel előneveltet tavasszal nagyon sok tojásod lesz.
2014. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olvastam hogy télen pihentetni kell a tyúkokat hogy tavasszal több legyen a tojás, ezt hogyan kell elképzelni?

Ha most 6-7 hós csirkéket vennénk azok tojnának idén még? (gondolok itt a helymegszokásra pl.)

2014. aug. 7. 14:30
 3/5 zolidobos ***** válasza:

Extenzív tartásra alkalmas fajtát (Tetra H, Hampshire, F1) fajtát vegyél, úgy számolj, hogy 26-28 hetes korában kezd el tojni. ha télen akarsz tojatni mindenképpen szükséges a plusz fény a tartós termeléshez. amikor a napok rövidülnek, mesterséges világítással, napi fél órás emeléssel "hosszabítsd meg nekik a nappalt" 16-17 órára, egy mezei energiatakarékos izzó, és egy kapcsolóóra segítségével.Ha kellően tiszta, vastag almon vannak külön fűteni nem kell rájuk, esetleg extrém hidegben. A termelés során egy kis tojótáppal kedvezz nekik, a mészkiegészítésről se feledkezz meg. A tiszta, friss ivóvíz alap.

Végig fogják tojni a telet.

-állattenyésztő-

2014. aug. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ha még segítségre szorulnék, írhatok privit?
2014. aug. 8. 14:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Énis köszi a választ, jól jött. :)
2022. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!