Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Anyanyúl jelzi valamilyen...

Anyanyúl jelzi valamilyen módon, hogy befogadóképes?

Figyelt kérdés

Egyre inkább nyugtalanít a téma, hogy az anyának való nyuszi szokott-e tüzelni vagy sem. Még kezdő nyúlász vagyok. Mindössze egy bakom és egy anyám van. Két különböző helyről hoztam őket, hogy a tenyésztés elején ne legyen beltenyészet. Közepes termetű, húshasznosítású fajtákról van szó, elmúltak már 5 hónaposak, de nem tudom, hogy miképp vágjak bele a párosításba.

Akitől hoztam a bakot, azt mondta, hogy az anyanyúl jelzi, ha kész van a párosodásra (felduzzad és piros lesz az ivarszerve). Akitől a lányt hoztam, aszerint nincs különösebb jele a párosodási szándéknak. Be kell tenni az anyát többször ( olykor napokig) a bakhoz és néhány nap múlva be fogja fogadni. Csak vigyázni kell, hogy nehogy kárt tegyenek egymásba. Nos Én ettől riadtam meg. Most akkor mire is figyeljek, mit is csináljak?

A netes és könyves szakirodalom nem igazán írja le pontosan (kezdők számára) mit és hogyan kell csinálni ilyenkor.

Segítsetek légyszi, ha elküldtök linket ami esetleg kapcsolódik a témához csak elkerülte a figyelmemet már azt is megköszönöm.



2014. szept. 5. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy az anyát berakom a bakhoz fél napra. Figyelem nem e verik egymást, olyankor kiveszem, de általában megvannak békében. Az anyát fél nap múlva kiveszem, olyankor látszik, hogy fáradt már kimerült. Kap egy nap pihenőt majd megint vissza akkor már ott marad egy napot is, utána már általában sikerülni szokott a dolog. Figyelni kell, ha verekedni kezd keményen akkor szétszedés a vége, de kisebb összeveszések előfordulnak
2014. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondom most már ne pároztass, inkább készülj a téli időkre, majd tavasszal elkezded. Ha érdekel, tudok adni megfelelő irodalmat, amiből lehet tanulni. Ezekből tanulnak az egyetemen is.
2014. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nyúl pérája megduzzad,kivörösödik ivarzáskor.Nyúlnál ez az állapot 10-14 naponként van.Ne hagyd a baknál,csak tedd be hozzá!Ha megemeli a medencéjét és a bak lefordul róla,akkor felvette.Várd meg még 1-2 x megtegye és ki kell venni.Fél óra múlva ismét és kész!31 nap és jönnek a kicsik.Ha csak 1-2x párzik,az is elég,de ne fárazd őket!!!Az ,hogy jön a hideg,nem tudom miért számít?Egy jó anya,tép elég azőrt.Nálam sincs rájuk télen fűtés!!!
2014. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettek nekem.

#2es: a címeket ha megkerlek meg tudnád adni nekem?

2014. szept. 11. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!