Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen sertés fajtát ajánlotok...

Milyen sertés fajtát ajánlotok? Hol lehet Hajduban fajta tiszta sertést venni?

Figyelt kérdés
Tavaly kaptam a haveromtól pár választási malacot. A fajtájuk nem megalapítható:). Nem nagyon nőttek meg igazából nem is voltak szimpatikusak de hát ingyen volt. Most szeretnék venni egy fajtatiszta kocát csak azt nem tudom milyet. Nálam eddig a nagy fehér a favorit de szívesen meghallgatnám ki mit ajánl vagy ki mit tart.

2014. nov. 29. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
mi is a nagy fehéret szeretjük, mert hamar meghízik nagyra én még a durkot is szeretem vagy a hungaihob is, mert azok is szépen híznak meg jó a színük. a piretrint próbálnám ki de arra azt mondják hogy negezen tűri a stresszt.
2014. nov. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hízónak kell vagy tenyésztésre? Egyébként egyik esetben sem kell feltétlenül fajtatisztában gondolkodni, gondolok itt például a TOPIGS hibridekre.


[link]


A pietrainok között egyébként már nem ritka a stressz-mentes egyed.

2014. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tenyészteni szeretném hobbi szinten. Viszont teljesen kezdő vagyok a tenyésztésben nagyjából az alapokkal tisztában vagyok.De ugye nekem is az az elsődleges hogy minél hatékonyabban tudjak szaporítani és hizlalni. Ezért is szeretnék fajtatisztával kezdeni.
2014. nov. 29. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt is nézegethetsz:


[link]

2014. nov. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyébként a lapály szimpatikusabb. Úgy látom, Derecskén valószínűleg tudsz venni anyának valót.


[link]

2014. nov. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Durok vagy nagy fehér. Duroknak kevesebb szalonnája van jóval mint egy nagy fehérnek, de közben körül-belül ugyanannyi hús is van rajta. Pietrin-t semmi féle képpen se. Kicsi marad(130-150kg), aztán a nagy meleget se bírja, és persze gondolom nem járkálsz ki óránként hozzájuk, hogy nem forog-e fel az összes...
2014. dec. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
topigs jó választás lenne vagy a maximus de egy jó választás a petrain x durok is
2015. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!