Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi a kulönbség a házityúkok...

Mi a kulönbség a házityúkok között?

Figyelt kérdés
Ugyebár a tyúk a nöstény,a nagymamáméknak mindig voltak tyúkjai (úgy 20) és kakasai is egyutt,mégsem voltak soha kicsinyeik,úgy magyarázták, hogy a kicsinyekhez kotlóstyúk kell,de azoknak a tyúkoknak miért nem voltak kicsinyeik?

2015. jan. 25. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a kicsinyeket megettétek még tojás korában :) Ha kakas is van és a tyúk is úgy gondolja, hogy ő "babázni" akar, akkor fura hangot ad ki. Úgy mondják mifelénk hogy kotyog. Egy helyre tojja a tojásait majd egy pár ha már van ráül és folton ott van, csak enni kell fel róla. Aztán kb. 21 nap múlva kikelnek a kiscsibék. Ha jó az anya, akkor nem hagyja ott őket és elterelgeti, védelmezi. Ha nem annyira, akkor általában bezárják őket hogy egy helyen legyenek (bár védelmi okokból ez gyakori). Ha a tojásokon ül, és védeni akarják, vagy hogy biztosan ott legyen akkor le is szokták takarni és naponta többször leveszik ezt a takarót (általában kosarat vagy ládát hogy felkellhessen enni. ennyi kb a történet. Ha a nagyszüleid nm akartak kínlódni a kiscsibékkel, akkor nem hagyták elülni, kivették alóla a tojást és egy idő után megunta. Nagy vonalakban ennyi.
2015. jan. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kotlott el egy sem azért nem lettek csirkék valószínűleg.
2015. jan. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Komoly kérdés?

Általában a több éves tyúkok ülnek el, azaz keltik ki a tojásokat. A ti gondolom előbb levágtátok őket. Vagy kiszedik alóluk a tojásokat, leszedik a tyúkot a fészekről, azaz nem hagyják elülni. Nyilván, amelyik kotlik, az nem tojik, ezért szokták.

2015. jan. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ezekböl a tyukokból egy sem maradt rajta a tojáson,kitojták a tojást és mentek utjukra,mi meg már csak beszedtuk
2015. jan. 26. 00:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Mostanság már a legtöbb baromfi célirányosan kitenyészett hibrid, sokkal kisebb a kotlási hajlam a tyúkoknál, mint régen volt.

Nekünk 5(!) éves tojó hibridjeink vannak, nagyon rövid megszakításokkal (néha nekik is kell pihenőidő, amikor regenerálódnak) szinte folyamatosan tojnak, de kotlani talán három próbálkozott az 5 év alatt, s az sem kitartóan.

Nem is nagyon foglalkoznak már a gazdák sem kotlóssal, nem versenyképesek a keltetőgépekkel - ez nem elsősorban forintosítva értendő, hanem megbízhatósági szempontból.

Az ember saját érdekeit nézve sikeres tojó hibrideket tenyészett ki, de mivel az nem volt szempont, hogy ezekből a tyúkokból kitartó kotlós is legyen, nem is lett.

Régen mi is kotlóssal keltettük a csibéket, de legalább 10 éve felhagytunk ezzel, annyira megbízhatatlanok voltak már akkor is a kotlósok.

Hiába a takarás, ha idő előtt elmúlik a kotlási láz, a tyúk nem foglalkozik a tojásokkal, nem forgatja, nem vigyáz rájuk, kihűlnek, sőt össze is törnek.

Régen is jónak számított, ha egy kotlós 10-15 kiscsirkét kikeltett a 20-22 tojásból, ma már inkább a keltetős hibrideket veszik a gazdák.

Ennyi a különbség: ezek a tyúkok nem arra lettek kitenyésztve, hogy kitartóan üljenek a tojásokon, s ha néha el is ül egy-egy tyúk, a gazdák akkor sem bíznak benne, hogy kitartó lesz...

Kivételek természetesen lehetnek, főleg ahol még él a "tanyasi vad" vérvonal, kendermagos iromba, kopasznyakú keverékek kapirgálnak, kárálnak az udvraban, s ha azok közül valamelyik elül, legalább 2-3 hónapig kotyogni is fog.

2015. jan. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!