Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért vannak a bárányok...

Miért vannak a bárányok megjelezve piros festékkel, és miért van több lóból csak egy vagy két állaton kabát?

Figyelt kérdés
Autóval utazás közben lettem figyelmes amikor láttam egy legelésző birkanyájat és némelyiken piros megkülönböztető jelzés volt.Aztán tovább haladva ,pedig lovakat láttam,és nem értettem miért van némelyik állaton kabát.
2015. febr. 9. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Legeltetni több tulajdonos nyáját is szokták együtt. Főleg, ha fizetett juhász teszi. Azért voltak vaószínűleg megjelölve. A lovakhoz nem értek.
2015. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Illetve a ridegtartásos lovak nem fáznak, az istállósak meg igen, gondolom ezért nem mindegyikan volt.
2015. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak fázósabb, érzékenyebb lovak. Nálam mindenki rideg tartásban él (éjjel-nappal, télen-nyáron szabadban, egy közös beállójuk van) a félvéreket nem takargatom mínusz 20-ban sem, a sportlovat az első fagyokkal, vagy ónos esős-szeles időben már be kell takarni, mert különben hasmenése lesz meg minden baja...


A juhoknál a krétás jelölés kb bármit jelenthet, pl eladásra szánt bárányok, vagy a selejt anyák, akármi.

2015. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!