Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Patkány a tyúkoknál?

Patkány a tyúkoknál?

Figyelt kérdés

Ma este (miután már a tyúkok beültek a ketrecükbe) Apa látott egy patkányt, amint a tyúkok megmaradt kukoricás keverékéből eszik, később többször előjött, aztán elbújt.

Velük egy helyen vannak tartva nyuszik (4 felnőtt), a földre vannak kialakítva rekeszek nekik, amik ráccsal vannak lefedve, bár az egér az simán bejut hozzájuk.

A kérdésem részben az lenne, hogy mennyire jelent veszélyt az állatokra?

Persze, nem szeretném, ha ott maradna, de megölni sem akarom, szóval tud valaki valami jó megoldást rá, hogyan telepítsük ki onnan? Illetve, hogy honnan tudhatom, hogy ő van-e egyedül, és nincsenek mondjuk kicsinyei?

Szóval mit lehetne csinálni vele, ami biztos megoldás?



2015. febr. 22. 22:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kicsípkedhetné a szemeit.
2015. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

így van, a patkány megöl sok állatot, a nyulakat főleg

én még az írtási formák közül a vadászgörényes megoldást tudnám javasolni

állítólag vannak olyanok, akik ezzel foglalkoznak

a vadászgörények végigmennek a járatokon és elkapják őket, a kimenekülőket állítólag egy hálóval várják a kijáratnál és ott agyoncsapják őket

ráadásul a görénynek ott marad a járatban a szaga, így egy darabig biztos, hogy nem akar oda egy patkány sem letelepedni :D

2015. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
De a görény megeszi a tojást. :D
2015. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az állatokra nézve sok betegséget bevihet, ráadásul nagyon szapora. Ha késő már nem tudsz mit tenni. Egyébként a tulajdonosnak törvényi kötelezettsége írtani. Egy-két doboz patkányméreg nem a világ vége és senki ne jöjjön azzal a hülyeséggel, hogy más állat is megeszi amíg nem látott eu-s ládát.
2015. márc. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Ne lelkizzél, ki kell írtani, veszélyes lesz az állataidra!!
2015. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 megadex ***** válasza:

Nálam annak ellenére, hogy van egy foxim a csatornából beköltöztek. Először azt hittem csak egy van, de amikor egy éjjel nyolcat elkapott a foxi, már nem vettem viccesre.

Azóta már két foxim van, ( van egy 3 hónapos is) patkány meg nincs már .))

2015. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
36%
Nekem is bement a seggénél és kijött a nyakánál, egyszerűen nem tudom kifogni és már 10 tyúkomat kinyírta ebben a télben ez az állat! A múltkor ott a szemem előtt ugrott ki a tyúkból mert este megleptem zseblámpával az ólban. Kamerával felvettem és körülbelül 15 másodperc alatt végez egy tyúkkal úgy hogy ráugrik a nyakára és elharapja az ütőerét. Utána meg berágja magát a tyúkba a seggénél és teljesen kipucolja belül.
2019. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Antal Szabolcs2 válasza:
Enis azt ajanlom hogy csinaljatok egy gipsz liszt cukor kevereket es tegyetek mellé egy kis vizet, de gumikesztyuben kell csinalni mert hanem nem megy ra a mocsok. Miutan megette megszomjaz és akkor megkot a gipsz es gyomorbajokat okoz.
2023. máj. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!