Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecsketartás megéri anyagilag?

A kecsketartás megéri anyagilag?

Figyelt kérdés

Kóstoltam a napokban kecskesajtot és tejet, és nagyon ízlett. Erősen gondolkodtan rajta, hogy beszerzek néhány kecskét. Különleges állatok úgy gondolom. Ha a tejéből nagyrészt sajtot csinálnék és innám, a sajtot pedig megenném, valamint isnerősöknek eladnám, a húsát pedig megenném, anyagilag megérné? Nem úgy értve, hogy profitálnék e belőle, de mondjuk az etetése olcsóbb, mintha mondjik megvenném a sajtot, tejet, húst?

Mondjuk a húsát még nem kóstoltam, de állítólag finom és egy kecskén ha jól tudom vágás után lesz pár kg husi.


2015. ápr. 8. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem megeri, vagj bele, ha nem fog tetszeni a kecsketartas akkor meg mindig levaghatod őket es kesz, de ha ki sem probalod akkor soha nem tudod meg, hogy milyen is valojaban
2015. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

szép gondolat de ezt is fusd át azért-

[link]

2015. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Sok mindent át kell gondolnod. Minimum 2 kecskében gondolkodj, mert társaság kedvelő állatok, egyedül mekegnek a vak világba keresik a többieket. Nekem 12 van jelenleg plusz egy szép buga bak. Az az igaz hogy fából nem igen lehet neki ólat csinálni, mert a kecske megesz mindent, megbont, szét szed legyen az fa, deszka nád, bármi. A legjobb a tégla ahhoz nem nyúl, maximum a meszet lerugdossa a falról. A hely ami fontos, hogy bent is tudj abrakolni meg azért legyen helye mozogni is, ha tél van és nem tud kimenni. A másik az etetése. Aki kecskét vállal, rendelkezésére kell hogy álljon egy füves legelő, kaszáló. Nyáron ki kell rakni egyszerűen legelni, szénával nem lehet győzni egész évben, plusz a tején is érzik a jó legelős íz. Nálam árokpartokat, kanális partokat takarítanak ki, ott megeszik mindent, amire bejön este már nem kell neki a széna se. De egyre ügyelni kell: a kecske mindent megmászik, drótkerítést, deszka palánkot. Ha olyan akkor állandóan elszökik, de ez kecskétől függ. Sokan villanypásztorral körül kerítik a területet hogy ne tudjon elmenni, bár van kecske amelyik nem tiszteli a villanyt sem. Ahhoz hogy fejni tudd vemhes kecskét kell venned és miután megellett, a gida elment alóla utána kezdheted fejni. Előhasit nem érdemes venni, de másod ellésűt már inkább azoknál már tudják hogy mennyi tejet ad. Én a 12 anyát kézzel fejem, nem nagy meló, ki lehet bírni. Teje nagyon egészséges, sajtja nagyon finom, a húsa is egész jó, én nagyon szeretem. Szoktam vágni, bár én a bak gidákat kiherélem és azokat felhizlalom. Utána mikor vágásra érett levágom.

Ha kérdésed van keress üzenetben szívesen válaszolok.

2015. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!