Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkot szeretnék 15-20db ot...

Túramotoros kérdése:

Tyúkot szeretnék 15-20db ot tartani háztájiba. Mennyi kaját kell neki adni naponta körül belűl? Max 10kacsát is szeretnék mellé . És mennyi idő alatt vágáséredtek? Segítséget kérek tőletek.

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy telket,kiköltöztem de eddig emeletes házban laktam....A volt pároméknak sok szárnyasuk van de már nem beszélünk.

Kint lakok figyelek rájuk.Van egy kutyám is ami megrendezi a rókát ha bejönne.Elkeritett részen lennének a tikok éjjelre meg erős deszka ólba!!

!Jövő tavasszal szeretném kezdeni

Mennyire érné meg tartani?Mert a házi finomabb mint a tescos görcs....

kérdés még ki mit szeret?Kinek milyen zöldet adhatok és milyen szemes tkarmányt?



2015. júl. 13. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Viszonylag igénytelenebbek a tyúkok, végülis eléggé minden evők ha az otthoni kajamaradékot kiadod nekik azt is megeszik. Szóval akár húst is zöldséget gyümölcsöt is, persze nem ezen kell élniük de legalább ezt is feltakarítják. Nekünk kukorica van eléjük folyton rakva. Persze rendes táp biztos jobb, de nekünk épek és egészségesek a legidősebb kb 6 éves tyúk még mai napig tojik rendszeresen.
2015. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Búza, kukorica keverék. Haggyjad őket csipegetni a kertben, reggel este adj nekik enni és szerintem vidám, életerős csirkéid lesznek. Vizet is szoktak nekik adni.
2015. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tyúkok: Víz, kukorica vagy búzadara, konyhai és kerti hulladék. Húst nem javaslom, a mieink egymást kezdték el enni tőle, viszont a tejtermékeket, meszes dolgokat (csigaház) szeretik.


Kacsák: Körülbelül ugyan ez, csak több víz kell nekik, mert kifürdik. Érdemes valami kisebb tavacskát csinálni nekik, amiben tudnak úszni.

2015. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szüleim háztáji gazdaságában is rengeteg tyúk volt. A ház körül lecsipegették a füvet és a gyomot. Persze búzát is mindig tettek eléjük, meg vizet. Cserébe rengeteg tojást tojtak. Csirkék is voltak vágásra.

Én is újra akarom éleszteni azt a gazdaságot. Mert a városi élet után rájöttem hogy szabad és egészséges életmód volt a javából.

2015. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha kacsában is gondolkodsz akkor ha van lehetőséged a tyúkoktól tartsad külön őket, azér mert a kacsa pacsál, az ivóvizet pár perc alatt mocsárrá változtatja, amit a tyúk már nem iszik meg. Az se megoldás ha külön a tyúkoknak kitalált itatót raksz be, tudod az ilyen lukas kör alakút, mert azt is összepacsálja a kacsa.

Vágáérettség attól függ milyet tartasz. Ha van ilyen kimondott húshbibrid fajtád annak kell a táp, de 4-6 hetes korára már vágó érett. A rendes tyúk meg inkább olyan fél éves korára vágható. De akkor is inkább rántanivaló.

2015. júl. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

a tyúkokat kicsinek kukorica darával etettheted nagyobanként kukoricával, búzával, füvel, tyúkhúrral stb....


kacsákat kukoricadarával és úgyan úgy mint a tyúkoknál csak ők jobban szeretik a viozet és szeretnek úszkálni is!


a tyúkok és a kacsák fiatalon jók szóval a tyókokat 1-3 évesen érdemes levágni


kacsákat fél éves koruktól 2 és fél éves korukig így nem rágós a húsúk

2015. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Józan Paraszt ***** válasza:

1 hetesen kb 12 grammot eszik naponta

3 hetesen 24 grammot

6 hetesen 40 gramm

9 hetesen 53 gramm

12 hetesen kb 61 gramm

21 hetesen kb 100 gramm/nap

2015. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszőnőm nektek...indításnak 10-10kacsa liba tyúk kakas lesz tehát 20madárka.Az ól kész már csak a kerítést kell felhúzni nekik
2015. aug. 5. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!