Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mire kell figyelni tehén...

Mire kell figyelni tehén vásárláskor?

Figyelt kérdés
Egy vemhes jersey üszőt szeretnék vásárolni, ő lenne az első tehenem.

2015. szept. 25. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Többek közt arra, hogy a földesúr ne vessen szemet rá.
2015. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsösorban ránézés. Hogy néz ki. Ha beteg az igenis látszik rajta. Gondolom tej miatt akarod. Meg kell nézni az emlöit hogy meg vannak e nyúlva. Ha nincsenek akkor ninxs agyon fejve tehát könnyü vele dolgozni. Amúgy várd meg a többiek válaszát is mert én a tròpusi állatok/növények szakértöje vagyok, tehát nem elsösorban a teheneké.
2015. szept. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
van e tőgye
2015. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Én haszonállatokat tartok, megpróbálok neked segíteni. Ugyan nekem szürkemarháim vannak, de nem nagy dolog más marha vásárlása sem. Elsőnek a papírjai legyenek rendben ha vannak neki. A fülszáma fontos hogy helyes legyen, legyen papír róla. Vásárlás előtt nézd meg az állatot, tartási helyét. Ha tisztán van tartva jó takarmányon akkor nem igen lehetséges hogy beteg. kérdezz rá, hogy az állomány vagy a felmenői 4-es mentesek e. Megnézd a tőgyeit ne legyen sebes, szép legyen. A legfontosabb a fülszám mellett az hogy az állat kezes legyen, lehessen vezetni kötélen, nyugodtan tűrje a simogatást, egyebek.
2015. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Főleg arra kell ügyelni hogy vásárláskor mekkorák a heréi ha túl manuálisan könnyíteni kell.
2015. okt. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!