Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy melyik tyúk nem tojik?

Figyelt kérdés

2015. okt. 15. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
csak onnan hogy "megtojózod" időnként. magyarul az ujjaddal benyulsz neki és érzed hogy van e ott tojás vagy nincs. de amúgy vannak időszakok amikor nem tojnak, pl amikor vedlenek. de nálam most se igen tojnak a tyúkjaim.
2015. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Árulnak egy éves tyúkokat, gondoltam veszek pár darabot, hátha még tojnak párat. Valamilyen külső jelre gondoltam, mondjuk a taraján vagy valahol felismerhető ha egy tyúk már öreg és nem tojik, ezek szerint ránézésre nem állapítható meg.
2015. okt. 16. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:
ha valóban egy éves akkor az még biztos tojik neked pár évet, a kora meg a lábából látható ha nagyon rücskös akkor biztos ídősebb
2015. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érthető, köszi a segítség, majd figyelek.
2015. okt. 18. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyéves tyúk még bőven tojókorban van. Más kérdés, hogy nem annyira gazdaságos, mert kevesebb várható tőle. Etesd rendesen, adjál neki zöldet (eleinte csak néznek majd, mert gondolom,, ketrecben tartották), és keverd SK a takarmányukat.
2015. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Csatári-Nagy Gyula válasza:
A tyúk lába nem a kortól rücskös, hanem egy élősködő szaporodik a láb bőre alatt, attól. A rendszeresen tojó tyúk feneke meg van vastagodva, kissé meg van dagadva és láthatóan kicsit ki van fordulva. Az egy éves tyúk még sokat fog tojni megfelelő fehérjedús takarmányozás mellett. Ha nehezen indul vissza a tojástermelés, tojótáppal rá lehet segíteni időszakos, csökkenő adagolással.
2015. okt. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tojótápot adni felesleges. Amikor vidékre költöztem, az egész falu hozzám, a hülye városihoz járt tojásért, mert az enyéim mindig tojtak. A legnagyobb forróságban éppúgy, mint télen. Én kevertem a takarmányukat, és nagy füves udvarban voltak. Ennyi volt a titkom. Igaz, én nem előregyártott tyúkokkal termeltem, hanem magam neveltem őket. A vett tyúkok iszonyat büdösek a táptól, és napokig nem tudnak magukkal mit kezdeni, hiszen eddig ketrecben voltak, elkülönítve.

Egyébként ha a kérdés arra irányul, hogy megvétel előtt szeretnéd tudni, hogy melyik nem tojik, a válaszom az, hogy mindegyik tojik. Amelyik nem tojt, azt már rég kiselejtezték. De a tojástermelés is csak olyan, mint minden más munka. Először neked kell dolgoznod ahhoz, hogy megkapd a fizetést. Tehát először jól kell tartani az állatodat, és akkor majd a munkád meghozza a gyümölcsét

2015. okt. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Anna47 válasza:

Mi két hete vettünk egy éves letojt tyúkokat, sokat olvastam a tartasukkal kapcsolatban mert ebben a témában nulla volt a tapasztalatom.

A párommal igyekeztünk mindent megtenni ahhoz, hogy normális körülményeket biztosítsunk a számukra.

Szemmel láthatóan jól érzik magukat és megszoktak az új helyüket.

Múlt héten jó sok tojás volt de a hét közepén ez lecsökkent, olvastam, hogy vedleskor és télen kevesebbet tojnak, plusz van náluk amolyan vegetalo időszak is...

2015. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!