Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megéri haszonállatot tartani?...

Megéri haszonállatot tartani? 15/f

Figyelt kérdés

A kérdésemet úgy értem hogy gondoltam arra hogy tartanék egy kecskét a tejéért, és azt eladnám, vevő lenne rá.

2000 négyzetméter helyen lenne kb.

És még annyi hogy hogyan tudnék neki kifutót csinálni, ahhoz hogy ne legyen annyira költséges?

És ha kecskét nem még milyen haszonállatot tudnátok ajánlani?



2015. okt. 19. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kicsiben nem éri meg. Akkor meg pláne nem ha neked kell megvenned a takarmányt is. Nagyobb tételben megértheti ha van rá kereslet.
2015. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
A szamarat ajánlom. Mindenkit izgat, milyen szamaron lovagolni, naponta 3-4000 Ft-ot is szerezhetsz. Sokkal olcsóbb, okosabb, igénytelenebb állat a lónál.
2015. okt. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Üdv! Én is tartok állatok, 14 éves korom óta itthon. Először is ajánlom, hogy állíts be egy baromfi udvart. Legyenek tyúkok, kacsa, liba, gyöngyös. Ha kotlanak akkor keltethetsz is, a napos gyöngyi például kora tavasszal nagyon kelendő. Mellette tarthatsz 2-3 fejős kecskét. Egyedül nem érzi jól magát. Ősszel beűzetnéd egy kölcsön bakkal, tavaszra vagy télre leellene, a gidát eladnád vagy megtartanád. Kezdetnek ennyit. Én 16 évesen vettem egy pónit, inkább a fogatban történő hasznosítása miatt. Hozom vele a takarmányt, szénát, hordom a trágyát kifelé az udvarról. Baromfinak, kecskének lehet fából is összeállítani egy ólat. Kifutót akác oszlopokból és csirkehálóból tudsz összehozni. A csirkeháló ha jól van rögzítve meg kifeszítve masszív jó kis kerítés. Ha kérdésed van privátban keress meg, minden háztáji állatfajt ismerek, van tapasztalatom velük.
2015. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!