Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit csináljak, ha egyszerűen...

Mit csináljak, ha egyszerűen nem értik meg a párom szülei, hogy gyűlölöm a disznóvágást?

Figyelt kérdés

3 éve telente 2x megy a huza-vona, hogy menjek hozzájuk disznóvágásra. Hiába mondom, hogy köszönöm a meghívást, de ne haragudjanak, nem akarok menni, mert gyűlölöm az egészet.

Utálom, hogy tiszta vér minden, utálom, hogy zsíros, büdös minden, utálom, hogy mindenki 100x-os hangerővel beszél, mert olyan részeg.

Nem tudnék semmit segíteni, mert hányingerem van az egésztől. Falun laktam mindig is, voltam kiskoromban elég disznóvágáson, nekem egy életre elég volt.

A disznóhúst sem szeretem, kivéve a kolbászban, de karajt vagy akármi mást soha nem eszek "töményen", mert érzem rajta a disznóvágás "szagát".

Egyedül még a töpörtőt szeretem, de tényleg ennyi.


Meg fogják érteni valaha, hogy utálom? Vagy megint hallgathatom az egéazet február közepéig? Miért hiszik azt, hogy az ő disznóvágásuk különb, mit bármelyik másik?


2016. jan. 20. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Es indokoltal nekik azon kivul, hogy nem szereted az egészet?


A párod nem all ki melletted?

2016. jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hany evesek a szülők?
2016. jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

aznapra hirtelen legyen valami dolgod.

biztos jó pont lenne náluk, hogyha ott lennél ès segítenèl. de meg lehet èrteni,hogyha undorodsz tőle meg a szagoktól.èn szoktam segíteni,de aznap nem bírok legyűrni kaját,főleg nem az ottani húsból.de kb 20 emberből csak èn vagyok így, a többiek jó ízzel falatoznak amikor olyan dög szag volt egèsznap.ízlès dolga.

mondom, találj ki valami programot akkora ès ne menj el.:)

2016. jan. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják megérteni, mert nem nézelődni hívnak, hanem valójában segíteni. Én is útálom. Találtam magamnak olyan munkát, ami nem a disznóval függ össze. Vásárolni mentem, játszottam a gyerekekkel, poharakat mosogattam, sütöttem, kínáltam a vendégeket.
2016. jan. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, most látom, hogy talán nem a legjobb kategóriába írtam ki a kérdést.

Elmondtam nekik ugyanezt, amit leírtam ide, vagyis elmondom nekik mindig újra és újra. Anyukája 55, apukája 62. A nagymama 83, még ő a legmegértőbb.

Nem áll ki mellettem a párom, mert ő szereti. Csak ő legalább nem erőszakos és csak annyiból áll a "tukmálása", hogy szeretné, ha mennék, biztos nem megyek? Tavaly még ő is erőszakoskodott, hogy mosogathatnék, abban nincs semmi. Jah, csak ragad a zsírtól minden. :S

Nyáron mindig segítek nekik a kertben, úgyhogy megérthetnék végre, hogy nem a körmömet féltem és nem lustaságból nem megyek. :-/

2016. jan. 20. 08:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ha a párod családjában hagyomány nincs mit tenni.

Viszont mai világban ők is megérthetnék az egészet,hogy miért nem akarsz menni.


Azt tudom mondani,hogy legyél a házban mosogass,takaríts stb ne kint legyél.


Mi húgommal gyerekként vettünk részt disznóvágásba. Mikor mamáék vágtak. De már 4-5 éve kb nem megyünk. Igazából hogy reggel 6 tól késő délutánig ez van,meg nekem is gyerekként nem zavart de most már rosszul vagyok ha látom a véres disznót stb. Anyum és apum szokott menni. Persze megkapják,hogy hol vannak a lányok,jöhetnének segíteni. Ők sem értik meg,hogy felnőttünk,nekünk ez nem bejövős már. Nyilván ha saját szüleim vágnának részt vennék de kb 15 en ott vannak. Én se preferálom annyira hogy mindenki részeg,meg ugráltatnak,hogy hozz még egy kör felest.


De ahol hagyomány ott sajnos ezt tisztelni kell.

Másképp nem megy.


Mivel a párod sem áll ki melletted így nagyon gáz az egész. Megbeszélhetné,hogy ő elmegy te meg maradj otthon ha nem szeretnél menni.

2016. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu, hál' Isten, nálunk a férjem is utálja, és jó messze is lakunk, szóval mindig sikerül megúszni. De, ha mondjuk ott laknék a közelükben, én akkor sem mennék, mert épp úgy érzek, mint te. Ha ezmiatt utálnak meg, akkor nyilván előtte se szerettek annyira. Nehogy már kötelező legyen.
2016. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!