Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Igaz hogy a hófehér piros...

Igaz hogy a hófehér piros szemű nyulak kényesbbek mint az átlag nyulak?

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez igy igaz! Tapasztalatból mondom, nekem van 1 db ilyen nyulam plusz rajta kívül még elég sok és csakis kizárólag ennek beteg a szeme rendszeresen, nem győzöm kezelni. Amúgy azt mondják, általában a fehér színű állatoknak gyengébb az immunrendszerük.
2016. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyapámnál úgy volt ha jól emlékszem. Egyébként azt mondják pl. macskába is sokkal érzékenyebbek az albínók.
2016. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem 1 albínó nyulam van és semmivel sem kényesebbek, a fajtatiszta nyuszik viszont annál inkább.
2016. febr. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az infót akkor maradok az átlagos színekkel
2016. febr. 5. 09:07
 5/7 anonim ***** válasza:
MI pannon fehéreket tartunk (amik ugyebár fehérek és piros szeműek), de nem kényesek.
2016. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Imrici ***** válasza:

Attól is függ, hogy mit akarsz velük.Eladni, leadni, vagy saját célra néha egyet-egyet berakni a tepsibe.

Az új-zélandi fehér pirosszeműnek is megvannak a maga jó tulajdonságai. Igaz, ez valóban kényes fajta. A tartási körülményeinek ideálisnak kell lennie. (Egy mixós szúnyog megöli az egész állományt)

A kaliforniai egy kicsivel tán ellenállóbb, de annak is vannak hátrányai. A pannon fehér, jó választás lehet.

Ha saját célra kell, akkor esetleg a magyar óriás.

A takarmányozási lehetőségek fontosak!

Nem írtad, hogy tenyészteni akarod, vagy csak húsvétra akarsz venni egyet.

Tök nem mindegy.

Ha csak saját háztartásra, levágásra kell, akkor minél tarkább, annál jobb.

Genetikailag talán az hasonlít az őseihez az üregi, meg a mezei nyúlhoz.

A tartási körülményekkel persze ezeket is haza lehet vágni, vagy jobb eredményt el lehet érni, mint a tízezer forintos génszuper aranyérmes hű de beígért tenyésznyuszival.

2016. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A keverékek génkészlete változatosabb, a vadnyúllal kevert fajták (magyar óriás stb) szerintem jobban tűri a környezetet. A fajtisztában mindig van esély egy kis beltenyésztésre, ettől érzékenyebb lesz, és ez állhat az albínókra is. A fehér fajták viszont nagyon jó hústermelők, szóval valamit valamiért. Én vadas színű magyar és belga óriás keverékeket tartok, nem érzékenyek betegségekre.
2016. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!