Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Jércét meg lehet ültetni...

Jércét meg lehet ültetni kotlósnak?

Figyelt kérdés
Vagy a kotlási hajlam csak a tojásrakással párhuzamosan alakul ki?
2016. márc. 23. 23:47
 1/6 $$$$$ ***** válasza:
Nem lehet.
2016. márc. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem lehet, magától ül majd el, ezt nem tudod kikényszeríteni :D
2016. márc. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt tudom, hogy ráül magától, de azt olvastam, hogy lehet a kotlást ösztönözni úgy, hogy a kiválasztott tyúkot elkülönítjük a tojásokkal. Ezért gondoltam, hogy ha már, akkor esetleg olyat, ami úgysem tojik. :)
2016. márc. 24. 09:41
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
A vadonban úgy van a tyúkféléknél (és a legtöbb madárnál), hogy tojik maga alá annyi tojást, amennyi kb alá fér. Mi háznál elvesszük a tojást, így tojik egy tyúk egy évben akár 180-200 tojást is, kotlas nélkül. Persze ehhez kell higy meglegyen az ösztön, mert nem minden fajta, és egyed kotlik a tojásra való szelektálás miatt. Pl egy Leghorn, vörös tojóhibrid, húshibrid, Itáliai alatt hiába hagynád ott a tojást, valószínűleg nem kotlana el. Viszont az általában elég jó kotlo ösztönu fajták, pl. Selyemtyúk, wyandotte, törpe cochin stb akár úgy is elkotlik, hogy elveszed tőle a tojást. A kotlas öröklött tulajdonosag. Lehet rá szelektálni. Sokkal nagyobb eséllyel kotlik el annak a tyúknak a lánya, amely maga is kotlos volt. Egyébként a kérdésre válaszolva: jérce nem kotlik, minimum kb 10-20 tojást tojik először, de lehet többet is mire elkotlik. Nem lehet kényszeríteni. Amelyikben ott van az ösztön, az üres feszeken is elkotlik előbb-utobb.
2016. márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, jól kotló fajta törpetyúk van 2 db, de az egyik még nem tojik, épp csak nőni kezd a taraja. Mindegy, kivárom, amíg ráül a másik a tojásokra, aztán majd csak elkezd tojni ez is. Már beletörődtem, hogy idén még nem
2016. márc. 24. 15:31
 6/6 A kérdező kommentje:
hogy idén még nem nagyon lesz tojásunk.
2016. márc. 24. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!