Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúktojás mennyi idő alatt...

Tyúktojás mennyi idő alatt hűl ki? (bővebben alább)

Figyelt kérdés

1 hete ül a kotlósom. A ketrecet elbarikádoztam neki raklapokkal, hogy kijöhessen enni-inni, de a többi tyúk ne tudjon oda bemenni tojni.

Ma a kotlós valahogyan kiszökött ebből a kis tákolmányból, de vissza ugye nem tudott menni, így a mellette levő fakkba ült vissza, nem pedig az 1 hetes tojásaira. A tojások már hidegek voltak. Nem tudom mennyi ideje nem ülte, mert fél 11-kor még a helyén ült, 2-kor pedig már nem, vagyis legrosszabb esetben 3,5 óra, de bízom benne, hogy csak később jött ki, mint fél 11.

A kotlóst persze visszatettem a helyére, de nem tudom, érdemes-e, hogy még 2 hétig üljön szegényke, a (lehet hogy) élettelen tojásokon.

A kérdéseim tehát:

-Mennyi az az idő, amikortól kezdve a tojások úgy kihúlnek, hogy a kiscsirkék is elpusztulnak?

-Van-e valami módja annak, hogyan lehetne megbizonyosodni arról, hogy a tojásokban élnek-e a kiscsirkék?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. ápr. 10. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdemes, ki ne dobd! Többször volt már keltetőgépnél is "baleset" (pl. elfelejtették visszakapcsolni a gépet forgatás után,csak a következő forgatásnál vette észre), és nem volt komoly gond a kelésnél. A hideget sokkal jobban tolerálják az embriók, mint a túl magas hőmérsékletet. Pár nap múlva lámpázd meg őket, de szerintem nem lesz gond.
2016. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a párnapos tojásokon nem ült egy éjjel, és nem volt gond a kelésnél szerencsére.
2016. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jelentem, kikéltek a kiscsirkék. 21 tojásból lett 14. :)

1 tojás régebben összetört, 6-ot dobtam ki, mely vagy záp volt, vagy nem fejlődött ki benne rendesen a kiscsirke.


Köszönöm a válaszokat! :)

2016. ápr. 25. 06:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök. :)
2016. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!