Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kérdésem a következő,...

Valakimondjameg kérdése:

A kérdésem a következő, ősszel lesz 8hónapos a kecském ilyenkor már érdemes pároztatni? Ellés után mikor apad el a teje vagy nem apad el ameddig fejem?

Figyelt kérdés

#tej #kecske #ellés #Pároztatni
2016. máj. 19. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Több kecskés is mondta h nem korra, hanem súlyra döntik el h az allat vemhesitheto e. Gondolom fajtafuggo is a dolog. En szemely szerint annak a híve vagyok h az allat érje el a teljes testi fejlettséget es csak azután lehessen fedeztetni. Egy éves koruk előtt soha nem is paroztattam. De mondom, masok meg súly alapján merlegelnek. Ellés utan 2 hónapig a gidake a mama, utana lehet fejni es addig ad tejet, ameddig rendszeresen fejed. A következő gidazas előtt két hónappal kell elapasztani, de egyébként ez idő tájt már önállóan is kezd elapadni, de szerintem lehet ez is egyedfuggo plusz a takarmányozástol is fugg. Ez megint csak személyes tapasztalat.
2016. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:) Szóval ha rendesen fejem "örök" tejforrásra lelek ?
2016. máj. 20. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek sz előttem hozzá szólóval. De mi a tavasszal született kicsit ősszel mar be szoktuk pároztatni. Persze csak akkor, ha megfelelően érett. A gida mellett is fejni kell. Ha vsn felsleges trjr. Mert különben begyullad a tőgye. Főleg, ha csak egy gida van alatta. Nem lesz örök tejforrasod. Ahhoz, hogy legyen teje ősszel mindig fedeztetni kell
2016. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az lenne még a kérdésem ,hohy egy kecskének kb hány nagy bála szalma (alomnak)lucerna,széna kell télre ? 4 kecském van már!:) Régebben volt egy de nem lett bepároztatva csak ilyen kis kedvenc volt,sikeresen felnőtt de neki csak kis bálásat vettem ,4kecskének talán jobb a nagy bálás ,de valaki mondja meg ha nem ,esetleg ha valaki nagyon tapasztalt már kérem írjon privátba lenne még 1-2 kérdésem amiben nem vagyok biztos,hogy jól csinálom !:) Előre is köszi !
2016. máj. 24. 21:31
 5/5 Tóth Tibor(magor) válasza:
Kecskénként 1 tekercsbálát szoktunk számolni,ha télen nem legelnek.
2016. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!