Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ajánlott tehenet tartanom...

Ajánlott tehenet tartanom suli mellett? 15 éves vagyok és most megyek 9. -be.

Figyelt kérdés
Bejárós leszek így napi 2 órát utazok. Az lenne a legfontosabb hogy mennyi ideig tart megfejni és megetetni egy tehenet és hogy ajánlott e. A célom a tehéntartással egy kis pénz szerzése és nem a szüleimtől kéregetni és egyébként is szeretem az állatokat. Már több mint 4 éve vannak nyulaim de most eladom őket mert sokáig tartana ellátni őket reggel és délután. Szerintem itt helyben el tudnám adni a tejet mert mi is háztól hordtuk. Egyébként egy kis városban lakok. Még nem volt tehenünk. Így olyan kérdésem is lenne hogy mit eszik, kell e oltani.

2016. aug. 17. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát a kérdésekre a választ nem tudom de azt igen hogy nekem is olyan forma gyerek kéne, mint te :D
2016. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

A neten mindent megtalálsz róla.

Olyan nincs hogy ajánlott egy állatot tartani.


Tartani tarthatsz, de előtte mindképpen nézz utána a dolgoknak, többek között annak is, hogy havi szinten mennyibe lenne a tehén etetése, az állatorvosi költségei. (természetesen kell oltatni) Ugyanis nem hiszem hogy tudnál annyit keresi vele hogy mindent fedezz abból a pénzből, amire a tehénnek szüksége van.


Édesanyám tehenészetben dolgozik, szóval némi fogalmam van róla mennyi munka van velük.

2016. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Plusz arra is gondolj hogy a trágyával mit kezdesz majd, mert az sem elhanyagolható dolog.
2016. aug. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha van a közelben akinek van tehene , kérd meg hogy egy hétre oda költözhess hozzájuk. Ellátod a teheneket lakbérért.

De nagyon nehéz a tehén tartás. Hogy tudnád előre a takarmány beszerezni, elraktározni? Trágyázni kell, reggel este. De napközben is kell mert ha belefekszik a szarba, nehéz kitakaritani belőle. Fejni meg különösen nehéz. Meg a trágyát hová tennéd? Csak egy tehén vagy 20 litert fosik egy nap. Úgyhogy én lebeszéllek róla. Persze kikellene próbálnod legalább egy hétig folyamatosan hogy mivel jár ez.

2016. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A trágyával nem lenne gond. 80 nyulam van.
2016. aug. 17. 20:45
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha a nyulakat nem lesz időd ellátni, akkor a tehén eleve felejtős, mert sokkal több munkával és időráfordítással jár. Nem csak fejni és etetni kell (a fejés sem kevés idő), hanem a takarmányt megvenni, tárolni, az almot (szalma) megvenni és tárolni és reggel-este trágyázni, a trágyát tárolni stb.

Nem keresnél, hanem ráfizetnél vele.

Kisvárosban pedig valószínűleg nem is engedélyezett nagytestű haszonállat tartása.

2016. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Először jót röhögtem, de aztán rájöttem: lehet, hogy ez tényleg egy komoly kérdés....

Bakker:

1. Arra nincs időd, hogy ellásd a nyulat, ami elé csak oda kell b.ni a kaját, míg a tehenet etetni kell, fejni, arra majd biztos lesz időd.

2. Egy kis pénzt akarsz a tehéntartással, hogy ne kelljen a szüleidtől pénzt kérni. Na és a tehenet miből vennéd? Szerinted mennyibe kerül egy tehén? Százezres nagyságrend. És a tartása sem olcsó, főleg ha nincs saját földetek, ahol megterem a takarmánya.

Szóval...na. Gondold végig még egyszer.

2016. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Annyi pénzem van, van lucernaföldünk és nem a városközpontban élek.
2016. aug. 19. 22:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már így beruházkodtál nyulakból - meg ha ennyi van gondolom értesz is hozzájuk - ne vágj bele az ismeretlenbe. Én is most megyek kilencedikbe, kollégista leszek, így sajnos nekem most le kell mondanom az állattartásról. Nekem sokkal kevesebb nyulam van, mint neked, sajnos csak két anyanyúlra és az ő szaporulatukra van kapacitásunk. Most az ő gondozásuk is az itthoniakra marad.

A kérdésedre térve: A tehénnel valóban sok a meló, trágyázni kell reggel-este, a fejés se egyszerű, meg időigényes is. Valamint a tejes dolgokat azonnal el kell mosogatni, nehogy rábüdösödjön a tej. Meg a tejet is jobb, ha elrendezed még akkor. Ha a nyulakat jól el tudod adni, akkor azokból szerintem nagyobb hasznod van, mint egy tehénből. Meg aztán amikor ellik nem tudod fejni egy ideig, akkor elmennek máshova tőled a tejesek, és nehéz őket visszacsábítani. Meg ugye minden éven be is kell rakasd, hogy legyen borjú, meg tej. Ha bikaborjú azt mondjuk fel lehet hizlalni és jó pénzt lehet belőle kapni, de annak kell két év meg sok munka.

Ha a nyúlistállóban ki van alakítva egy szisztematikus rendszer, akkor szerintem velük hamarabb végzel reggel. Jó nagy vödörbe vidd a tápot magaddal, hogy ne kelljen sokszor visszamenni a zsákhoz, és ha pár nagy öl szénát viszel, akkor azt is hamar szét tudod osztani. (vagy ha van elég hely, akkor a szénáskocsi is egy jó megoldás) Nem tudom milyen itatórendszeretek van, ha nem központi önitatórendszer, akkor az valóban időigényesebb, de talán megoldható az is. :) Trágyázni meg nem kell minden nap (mondjuk nem tudom milyen ketreceid vannak).

Úgyhogy inkább arra próbállak rábeszélni, hogy maradj a nyusziknál.

(Ha szabad lenne egy kérdés: Hova tudsz ennyi nyulat eladni? Mert nálunk az értékesítés a gond.)


15/L

2016. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én most megyek 11.-be eddig egy éve tartok tojótyúkokat, kacsákat(de a kacsa macerásabb) most disznót fogok venni kettőt ez a két állat még elmegy, a tehén az már több ráfordítás
2016. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!