Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mezőgazdasági technikusként...

Mezőgazdasági technikusként milyen állatokat érdemes tenyészteni?

Figyelt kérdés
Én a Szm.-ra gondoltam , húsmarha vagy tejhasznú marha ? Alföldön lakom ! Milyen állatokat érdemes elkezdenem tenyészteni hogy gazdaságos legyen ?

2016. aug. 30. 01:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt kell megkérdezni , akkor szerintem ne tarts semmit.
2016. aug. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmit! Figyeld a híreket, az árakat, beszélj gazdákkal:

- néhány db. szm. nem fog neked hasznot hozni, mert sokkal több a kiadás annál, hogy profit mutatkozzon. Akár az állomány beállítása előtti költségek, a tartási feltételek megteremtése a különböző szakhatósági előírásoknak megfelelően. Ha nem kapcsolódik hozzá saját rét-legelő, ahol legalább a szálas-takarmányt tudod nekik biztosítani, meg még a szükséges gépek, állatorvos...

- ha pedig több száz db-os állomány, akkor kell a gépesítés, a napi gondozáshoz emberek, stb. stb. és az esetben akár húsmarha, akár tejhasznú, felvásárlókkal, vágóhidakkal előszerződést kell kötnöd, különben az életben senki meg nem veszi tőled... és attól kezdve ők diktálják az árat...


Keress magadnak egy elfogadható bért fizető alkalmazotti munkahelyet, és mellette inkább szárnyasokat, esetleg néhány malackát, kecskét nevelj, de semmiképp sem nagyüzemi mennyiséget...

2016. aug. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!