Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A szomszéd mért mondja a...

A szomszéd mért mondja a tyúkoknak hogy pizsi pizsi?

Figyelt kérdés
Fel akarja lőni nekik a pizsomát?
2016. szept. 26. 17:46
 1/5 anonim válasza:

Nem pizsoma, hanem pizsama:)

De hogy a szomszéd miért mond ilyet, azt nem tudom:D Kérdezd meg tőle, mit él át olyankor:)

2016. szept. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem így hívja őket. De hogy miért... sose hallotam még ezt.
2016. szept. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy a Te szomszédod miért így hívja őket. Nem a gyakorin kérdeztem meg vadidegenektől, hanem őt.
2016. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mert van aki etetéskor azt mondja hogy pipi-pipi-pipi, vagy amikor oda akarja hívni őket, arra biztos ez a szokás
2016. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Antoin Michel válasza:

Ez amolyan néphagyomány. Nem tudom, az ország melyik részén élsz, ez mindenhol más. Pl. nagyanyám (sváb) este azt kiabálta nekik miközben terelte be őket hogy ÁJNÍ. Nem tanultam németet, fogalmam sincs mit jelenthet :D

A szomszédból meg mindig azt lehetett hallani hogy ÓBAAA! (Ólba)

De hallottam olyat is, hogy Piri-Piri. Van, aki a kakast pörköltnek hívja.

A pizsi-pizsi a pi-pi szóból alakulhatott ki, valszeg semmi köze a pizsamához, csak egyfajta becézés. :D

2016. okt. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!