Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Penészes kenyér adható disznón...

Penészes kenyér adható disznónak vagy dobjam ki inkább?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 18. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha levágod a penészes részt akkor mehet
2017. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
inkáb dobd ki
2017. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Pont tegnap ettem egyet véletlenül. :) semmi bajom nem lett igaz utána fertőtlenítettem alkohollal. Utána láttam hogy penészes de a májkrémtől nem láttam
2017. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem fertőzés ez, hogy alkohol fertőtlenítse... A penész allergiás tünetet, légzési nehézséget, fejfájást okozhat, hosszabb távon pedig rákot. Ez szerintem a disznókra is áll.
2017. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell dobni. A penészgombák komoly mérgeket, ún. mikotoxinokat termelnek, amik a gazdasági állatokra is komoly hatással vannak.


[link]

2017. ápr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A Tengerész ***** válasza:
Penészes kaját tilos adni embernek állatnak egyaránt.
2017. ápr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A most érvényben lévő elvek és rendeletek alapján nem adható romlott, vagy penészes étel egyetlen haszonállatnak sem takarmány, vagy eledel/etetés céljából.

A jelenleg a disznó tudta szerint meg gyakorlatilag minden adható neki, amit meg tud enni, még olyan dolgokat is szívesen megeszik, ami nem tud megemészteni.

A klasszikus sertés sértés nélküli tartása érdekében anno kitaláltak egy nagyon jó dolgot, amit moslék néven "reklámoztak". Ez az ember által el nem fogyasztott maradék ételek, illetve bő folyadék (víz) keveréke, amit általában enyhén felmelegítettek (gyakorlatilag kicsit megfőzték, hogy összeérjenek az ízek :D ), de a pimasz disznaja sokszor nem várta meg ezt sem. Ezt a moslékot adták a disznónak, mint eledelt, persze olykor vagy mellé, vagy hozzá kevertek állati takarmányokat is.

Szőllősi Laci bácsi, Isten nyugasztalja, erre "aztat mondá vala": Hát a disznaja az megöszik mindent, ha köll, ha nem. Ha aza disznó azt öszi, amit én öszök és én így á szeretem a disznaját, akkor tudom, hogy ízes, amikor megevett mindig mindönt."


Szóval elméletben nem jó táplálék neki, hiába van magas tápértéke, gyakorlatban viszont adható neki, csak a sok folyadékra kell odafigyelni.

De, ha nem enné a kenyeret, akkor se dobd ki szegény malacot, inkább küld el hozzám ;)

2017. ápr. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Blueskin gratula az utolsó mondatért, teli találat a kérdésre!! :D
2017. ápr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A disznót nem akarom én kidobni:) nehéz is lenne. de ha esetleg úgy lesz mindenképp szólok, csak messzire állj nehogy Rád essen.
2017. ápr. 21. 11:00
 10/10 anonim ***** válasza:
kostold meg ha okés akkor add oda
2017. ápr. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!