Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Letojt tyúkokhoz pár jó...

Letojt tyúkokhoz pár jó tanácsot tudtok adni?

Figyelt kérdés
Vettem nekik tápot, de van szemes kukoricám nagyobb mennyiségben, és egy kevés napraforgóm. Terménydaráláshoz kérnék tanácsot. A napraforgót héjastul lehet nekik adni? A héjak szálkásak, mert még nincs rendes terménydaráló, kis mennyiséget ledaráltam belőle konyhai darálón, és sok kis tű lett a héjból.... Ha nem rostálom ki és odaadom a héjat is, azt is feleszik? akkor lesz tőle bajuk?

#tyúk #termény #takarmány #napraforgó héjastul #terménydarálás
2017. jún. 12. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom.
2017. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
a legjobb a kukorica + buza (vagy ápra) kb felesbe
2017. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Minek darálod le? Komolyan szerintem háznál a legnagyobb hülyeség ledarálni a szemeset, soha nem daráltam mert ha darát kaptak csak pocsékolták és szétpalták. A szotyit nem is érdemes. Én szemesen adok nekik kukoricát, búzát és szotyit, jól tojnak tőle és változatos így az étrendjük.
2017. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nemcso ***** válasza:
60%
Ha már egyszer darálod a napraforgót, akkor nem kell szétválogatni, a tyúk kiszedi belőle az ehetőt, nem lesz bajuk tőle.
2017. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és minden tanácsot ötletet hálásan fogadok.

Egy hete vannak nálam, akkor 9 hónaposak voltak. Egyenlőre meszelt óljuk van ülővel, bújókkal, előtte fedett kifutó, alattuk szalma, de szeretnék nekik nagyobb kifutót a fűre, a kertbe. Az ól mellett elkészült a tojóház, ól téglafakkokkal, ma vagy holnap már oda is mehetnek, a közfalból kell csak bontani. Anyagilag most nem állok úgy hogy vehessek terménydarálót, vagy kerítést, minden felszerelést házilag újrahasznosítással próbálunk megoldani. A privát üzeneteket is nagyon köszönöm! :)

2017. jún. 13. 09:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg nem foglalkozol csibékkel, addig felesleges a terménydaráló. Eleinte mi is darát vettünk a letojtnak, és nem szórták szét, de szinte folyamatosan rájártak. Utána egy ismerős tanácsára váltottunk szemesre, és a tojáshozam változatlan maradt, de sokkal kevesebbet jártak a kajára, és kevesebb is fogyott. Ha úgy néznek ki, ahogy gondolom, akkor jolovit vagy chicktonik nem ártana (ez egy 1000-es körül van) gyorsabban tollasodnak.


[link]


Én ilyenben adom nekik a kaját, úgy van felkötve, hogy épp kényelmesen elérjék. A fejükkel ugyan próbálják kitúrni, de annyit lengedezik, hogy nem számottevő. Én itatót ebay-ről rendeltem, mezőgazadasági boltban a (ha jól emlékszem 10-es) szilikoncső pont jó volt rá, egy 10 literes edény alján is van egy tömlőcsatlakozó, amit elég feltölteni naponta egyszer, így mindig friss vizük van.


[link]


Egy deszkára szereltem rá, stabilan működik. Viszont érdemes tartalékot venni, mert néha csak sikerül egyet eltörniük (nekem egy év alatt 2 tört el, de az egyik renitens tyúk folyton rohangál rajta :D)

2017. jún. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2017. jún. 14. 23:38
 8/10 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, megvan az első tojásunk! :)

MADARAT lehet velem fogatni! 😃

2017. jún. 16. 21:22
 9/10 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés:

Tikok szépen kitollasodnak lassan, egyre inkább tyúk formát kezdenek ölteni. Ma 5 tojást tojtak! :)

Mostmár rárohannak a zöldre, elsőre elfutottak mikor dobtam nekik! :)

Kaptak tojótápot is, darált mixet is, és ma már a szemesbúzát is jól ették! Szerintem mostmár a szemes kukorica is menni fog, de a darált mix is marad.

Konyhai hulladékot is szépen eszik, sőt, találtam cserebogarat, kettő csak épp megpiszkálta de egy harmadik szabályosan levadászta, és el is futott vele jó messzire, hogy biztosan másé ne legyen! Ilyet még egyik sem csinált semmivel sem! A tojáshéjak egyre vastagabbak, az itatókat tökéletesítettük. Köszi, sziasztok! :)

2017. jún. 27. 23:59
 10/10 A kérdező kommentje:
És sikerült egy jó terménydarálót beszereznünk! :)
2017. jún. 28. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!