Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Vehetek szerintetek gácsért?

Vehetek szerintetek gácsért?

Figyelt kérdés

Kaptam a szomszédtól egy néma kacsa tojót, és most a tyúkok között van. El van meg minden, de szeretném hogy legyen egy társa aki hasonló, mint ő. Eldöntöttem, hogy hozok egy gácsért (hímet), de akitől hoztam volna az azt mondta, hogy nem szabad csak 3-4 tojó mellé egy hímet tartani, mert különben nagyon megkínozza és belepusztulhat a nőstény kacsa akár. Nekem már volt vadkacsám és a különféle réce fajokat is párban szokták tartani ezért nem hittem el. Szerintetek se szabad gácsért egy tojóval tartani vagy pedig lehet?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. júl. 22. 07:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt gácsérom két tojóval is, igaz csak eggyel még nem. Viszont volt egy kézzel nevelt gácsérom egyedül a baromfiak között két tojó libával, na ő a csirkéket meg a libákat is rendszeresen megmászta, szóval lehet benne valami hogyha nincs elég nősténye akkor bekattan. Szerintem hozz egy gácsért és még egy tojót, úgy már jók lesznek az arányok.
2017. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vadkacsa a költési idényben párban él. Azért alakult így, mert a jó kotlás így volt biztosított. Ne keverd össze a néma kacsával. Az más tészta, nekik háremre van szükségük. 3-4, estenként 6-8 tojót számolnak egy gácsérra.
2017. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tegnap beszereztem az eddigi kacsám mellé egy társat, de mivel még kicsi (10 hetes) nem lehet tudni a nemét. Így ha gácsér lesz majd még szerzek tojót hozzá, ha viszont tojó lesz akkor egy gácsért próbálok meg szerezni.
2017. júl. 24. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!