Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Az élőlényeket "kizsákmányoló"...

Az élőlényeket "kizsákmányoló" ipar módszerei szerintetek gonoszak?

Figyelt kérdés

Sok ember sajnálja az előnyéket akik az ipar "áldozatául" estek. Ezek az emberek gyűlölik azokat az embereket akik ezt teszik az élő lényekkel, akár állatok akár növények.

Szerintetek is gonosz dolog pl. fákat oltani, belevágni késsel és egy másikat erőszakolni bele hogy aztán úgy éljenek tovább? Sok faj már elveszítette a természetes életképességét mivel nem tudnak magokat növeszteni. Viszont ezek mind nekünk köszönhetően élnek. Ha mi nem tesszük velük ezt akkor ezek a fajok egymást irtják ki, vagy kihalnak maguktól, és maguktól szenvednek. Mitől lesz ez az egész kegyetlenség, és mitől nem? Ezek az együttérzések, etikai látásmódok mennyire jogosak? Pusztán csak az emberi tudatlanságból és vallási látásmódból adódóan vannak ezek az érzések az emberekben?


2018. márc. 20. 02:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

A kegyetlenség az benne, ha mondjuk egy tejelő tehén a 4 fal közé van zárva, és rossz körülmények között éli le az életét. Ezért jobb a húsmarha, mivel őket általában legelőn tartják, úgy a gazdaságosabb.


Tény hogy a tejelő teheneknek már szükségükvan az emberre, mivel annyi tejet termelnek, és nagy mértékben van tőggyulladásuk. Már nem az a primitív fajta mint amiből kiindult a genetikája.


Összességében. Nem mondom hogy kimondottan gonosz, de az tény, hogy még van bőven hova fejlődni a wellfare-t tekintve.

2018. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Aki jobban szívén viseli a növények /és állatok/ sorsát, mint a sajátját, az akassza fel magát vagy legyen fényevő.
2018. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Nekem alapjában nincs bajom az állattartással, de azt én is elítélem, hogy a maximális profit érdekében tárgyként, és nem élőlényként bánnak szerencsétlen állatokkal. Sok közülük sosem lát napfényt, legelőt, nem nekik való takarmánnyal (pl. szója) etetik őket, barbár módon szállítják, terelik és ölik le őket. A sok stressz, aminek ki vannak téve, a természetes táplálék és napfény hiánya miatt a húsuk is rosszabb minőségű, kevesebb benne a hasznos tápanyag és több a szennyezőanyag, így a rossz bánásmód visszahat az emberre is.

Azokat, akiknek ez a szakmája (állattenyésztő, mészáros stb.), ebben dolgoznak, nem ítélem el. A törvényhozókat, akik engedik az állatok egész életre szóló bezárását, összezsúfolását stb., na őket igen.

2018. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kedves #1 és #2. Konkrétan ugyan azt írtátok le 2x egymás után úgy hogy egyszerre válaszolok nektek ugyan azzal. A természet sokkal kegyetlenebb körülményeket biztosít az állatok számára. Ezek az állatok hamar meghalnának ha ha szabadon engednénk őket. Lehet hogy bezárjuk őket, és nem szórunk rózsaszirmokat a lábuk alá. De végső soron élhető, könnyű, és fájdalommentesebb életet biztosítunk neki mint ami nélkülünk várna rájuk.
2018. márc. 21. 23:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo. Mennyivel jobb, ha be vagy zárva egy direkt.napfenytol eltart helysegben es élni 5 evet (teheneknél ez sajnos igaz mert 5 ev utan teljesen kihasznalodnak) mint ugy élni 3at, hogy a napsütésben lehet. Nem mindegy a ketto a joszag szempontjából. Sokmindenhez hozza tudnak szokni az állatok, es lehet kényelmesebb igy elniuk, de nem fajdalomentesebb es boldogabb. Jobb esetben is egy szinten vannak ha a természetben éljenek. Az állatok egy negyzetmeterre juto.egyedek száma miatt es amiatt hogy a saját urulekukben mászkálnak meg a betegségek erjedese is magasabb. Sok tehen amiatt hal meg mert nem tud elmenni az ezekért mert a lába vesz oda a sok alldogalasba a keves hely miatt.



Es bocs h állandóan a teheneket hozom szoba de oket sajnálom a legjobban azert mert nem husra vannak tenyesztve esezaltal nem a testi epseguk a lenyeg es hogy jo borben legyenek hanem hogy sok tehet hozzanak amit akkor is termelnek (genetika miatt) amikor ok szinte vsontsovanyak, bar ilyet iparban nem lattam szerencsére.


Egyebkent meg nem vagyok radikális állatvédő, a tehentejet is megiszom, csak azert ha lehet meg kell találni azt az utat ahol ezek az állatok is boldogan élveznék, bar eleg szerenyek es keves kell nekik a boldogsághoz.


Elso valaszolo voltam.

2018. márc. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

3-as vagyok. Nekem olyan a mai nagyüzemi állattartás, mintha a haszonállatokat életfogytig tartó börtönbüntetésre ítélnék, már születésüktől kezdve. Én nem akarnék így élni, a bezártságba bele is lehet őrülni.

Mindez a teljesítménynövelés és maximális haszonszerzés céljából történik. Pedig a tehén úgy is ad tejet (és sokkal jobbat), ha napközben kint van egy legelőn és füvet eszik. És így a környezetet sem károsítja annyi melléktermék, mivel a trágya a gazdaságban felhasználható. Fejlettebb országokban már lehet kapni "szabadon", természetesebb módon tartott állatok tejét, húsát, tojását. Itthon sajnos nem könnyű ilyet beszerezni, hacsak nem magad tartasz állatokat.

2018. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Falun be lehet szerezni normális húst, tojást, tejet. Csak az emberek inkább megveszik a 30 forintos tojást a Tescoban Húsvétra, mintsem háznál vennék a 40-50 forintért. Ugyanez igaz tejre is. S ezért egyre többen hagyják abba az állattartást is.


Amúgy az nem igaz, hogy a tejelőtehenek nem látnak napfényt, a legnagyobb, legmodernebb tehenészetekben is karámban vannak a tehenek, s onnét hajtják őket fejni.

A napfény hiánya a ketreces tyúkokra igaz.


Számtalanszor segítettem már felhajtani 5-6 mázsás bikákat kamionra, tényleg barbár módon hajtjuk fel, de szerintetek hogyan kellene? Egy rossz mozdulat, és egy ember életveszélyesen is megsérülhet, nem gyerekjáték ez a dolog.

A marha nem kutya, hogy be lehet tanítani vezényszavakra.

2018. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves hetes valaszolo. Sajnos amit te is mondtal a tejelő tehenek a legmodernebb helyeken vannak napfenyen tartva. Ahol en voltam exkurzuson, ott lehetett volna rosszabb soruk is, es kinn lehettek, egy felteto alatt jo sokan egy helyre suritve, es sajnos csak max 2 honapig évente. Addig meg vegig bent kellett tolteniuj a napjaimat mert naponta fejve voltak.


Egyebkent meg nem igaz hogy nem lehet oket megtanitani vezenyszavakra. Csak idoigenyes es erre az iparban nincs lehetősége. Mondjuk a husmarhakat eletukben ha egyszer zaklatjak a felpakolasnal es a vágás elott muszáj pihentetni oket mert eg eszsegtelen lenne a husuk.


Elso valaszolo voltam.

2018. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves nyolcas válaszoló!


Barátomnál karámban van 12-15 bika, s azok a karámot semmi pénzért el nem hagynák, ott ér számukra véget a világ.

S azt te sem gondolhatod komolyan, hogy a mai világban majd valaki ezeket elkezdi idomítani, hogy szót fogadjanak. Haszon így is minimális rajta, ha még napi több órát kellene velük foglalkozni, akkor máris ráfizetéses lenne a dolog.

S kinek lenne rá ideje? Mellette még rengeteg állat, mezőgazdasági munkák, MAGÁNÉLET.


Szállításnál akadnak érdekes dolgok. Amikor régebben még Törökországba szállítottak, pár éve nyáron a kamion éjjel jött, mert iszonyú forró volt az a nyár is. Hajnali 2-3 fele indult el Törökországba, és csak keddre ért oda. Hivatalosan itatni kellene őket naponta kétszer, de ugyebár a felvásárló csak egy embert fizet, a sofőrt, egyedül ő meg kevés egy kamionnyi bikához, így hát nem ittak. Barátom egyik bikáját az úton agyontaposták a nagyobbak, másik pedig szomjan döglött volna, de a sofőr elvágta a torkát, így legalább kivérzett, a hús úgy-ahogy menthető volt. Szerencsére a kár nem a barátomé volt, ő értelemszerűen már nem felel az álltatért, ha kamionon van.


Ahova most szombaton viszik a bikákat, rögtön levágják őket, nem pihentetik az állatot egy pillanatig sem, az is pénzbe kerülne a vágóhídnak.

Szerintem nagyon szakértőnek kellene ahhoz lenni, hogy valaki eldöntse, hogy az adott marhát pihentették-e vágás előtt, hogy túltegye magát a szállításon, vagy sem.


Tehát ipari körülmények között mindenki maximalizálni szeretné a hasznot, s így az állatoknak nem olyan szép sors jut, mint 50-100 évvel ezelőtt falun.

De ha jó sorsa lenne minden haszonállatnak, akkor szerintem minden hús a duplájára nőne. S minden vásárló lázadozna kis túlzással.


S szerintem mindenféle kizsákmányolásnál, ipari módszernél, rossz körülménynél SOKKAL rosszabb a kóser és a halal vágás. Csak ugyebár a zséket és a muszlimukat kritizálni rasszizmus, antiszemitizmus, nácizmus. Ez nem állatkínzás? Miért nem tiltakoznak az állatvédők az ilyen vágások ellen? Miért csak a kutyák számítanak?


https://www.youtube.com/watch?v=AigOnQqmfFA

https://www.youtube.com/watch?v=GUmMKwFikOA&t=173s

2018. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

na azért a sok jócselekedet nem vált ki semmit, tény hogy pl az ember nélkül kipusztult volna az avokádó de attól hogy megmentek egy kiskutyát nem jogosít fel hogy agyoncsapjak másik 10-et.

A bajom az az iparral hogy az állatkínzás határáig viszik a kizsákmányolást, a marhák lépni sem tudnak a fejőgépben (mielőtt valaki jönne hogy szívességet teszünk mert tőgygyulladást kapnának.. .aztán mégis ki tenyésztette őket addig hogy így legyenek? segítek, nem a természet, ez a saját hibádért való felelősségválalás max de nem teszünk vele szívességet senkinek) a tojótyúkok kis ketrecekben élnek rácson, nekik ez az életük.

Eszek húst, de az a meglátásom hogyha már egy állat meghal azért hogy nekem kényelmesebb legyen az életem annyit megérdemelne hogy amíg él neki is jó legyen, ha az állatokat szabadabban tartanák hogy tudjanak mozogni kedvükre, tudják mi a kényelem egy büdös szavam nem lenne a húsiparra.

2018. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!