Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik baromfi hogyan költi...

Melyik baromfi hogyan költi ki tojásait? (Gyöngyös, pulyka, kacsa, liba, tyúk) Érdemes lenne pulykával keltetni a gyöngyös tojásait?

Figyelt kérdés

2018. máj. 9. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha annyira keltetni akarsz de más állattal akkor jobban jársz egy keltetőgéppel. Igaz nem olcsó dolgok, de próbálj meg kölcsön kérni, vagy bérelni. Nagybátyám sok baromfival foglalkozik, de járt már úgy hogy lebetegedett egy pulykája és az alatta lévő tojásokat gyorsan keltetőbe tette át, szerencsére nagy részük megmenekült és sikeresen ki kelt. Meg ő próbálta már kotlós tyúk alá tenni kettő kacsa tojást, mert nem volt annyi fias tojás mint amennyi kotlósa és gondolta megpróbálja, igen a tyúk észrevette a turpisságot, és leszállt róluk, még a sajátjait is otthagyta. Liba tojást keltetővel keltett ki, na meg a fürjeit is mind keltetővel szokta.
2018. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tyúk mamival próbálkozz. Abból is kistestűekkel, Japán tyúkkal. Azok biztos nem hagyják ott a fészket.
2018. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én körülbelül 10 éves korom óta foglalkozom baromfiak keltetésével.


Olyat még soha nem tapasztaltam, hogy a tyúk nem ült rá például a kacsa tojására.

Kacsáknak nincs olyan nagy kotlási hajlama, mint a parlagi tyúknak, s pont ezért szokták tyúkkal keltetni a kacsa tojásokat is.


Közel 10 éven keresztül voltak bronzpulykáim is, annál nincs jobb kotlós.

Volt, amikor nem ültettem meg, s az áprilistól szeptember végéig ült a tojófészekben, mindig verekedni kellett velük, hogy kiszedjük a tyúktojásokat.


Egy baj van a pulykával, mivel nagytestű, ezért összetörhet a tojásokból pár darabot.

Azonban most jön a DE! Köztudott, hogy a gyöngyös tojásának a héja vastag, ezért a pulyka nem tudja összetörni.

Tehetsz a kotlós alá 31 gyöngyös tojást nyugodtan. A csibéket is rettentően félteni fogja majd.


Azért írtam 31-et, mivel geometriailag páratlan számú tojásból könnyebb összerendezni kör alakúra a tojásokat, mint párosból. Sokáig azt hittem, hogy babona a páratlan szám, de nem.

2018. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. máj. 10. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
A japán tyúk minden tojást kikölt és fel is neveli. A hosszú kelésiekkel kell vigyázni nehogy a kotlós kimerüljön. Tehát minden nap le kell venni a tojásokról és bőségesen etetni-itatni kell. Lehetőleg mindig csak tavasszal ahogy lerakják első tojásaikat.
2018. aug. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!