Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért fehér a legtöbb modern...

Miért fehér a legtöbb modern haszonállat-fajta illetve hibrid?

Figyelt kérdés
A szarvasmarha és a galamb kivételével a többi, elterjedtebb haszonállatnál (disznó, juh, kecske, nyúl, tyúk, kacsa, liba, pulyka) a nagyüzemi tartáshoz kialakított hibridek, illetve azok a fajták, melyekből a hibrideket kialakítják, többnyire fehér színűek. Miért pont a fehér színű változatok terjedtek el, mikor nem valószínű, hogy a hús, a tej, vagy a tojás ízére hatással lenne az állat pigmentáltsága, és állítólag a világosabb színűek sok esetben kényesebbek is? (lehetőleg olyanok válaszoljanak, akik tényleg otthon vannak a témában, a poénkodást, trollkodást mellőzzük!)

2018. máj. 15. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra tifelétek, a Váci utca környékén ez igaz lehet, de itt, vidéken nem így van.
2018. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is vidéki vagyok és itt is sokféle színben vannak az említett haszonállatok, persze van fehér is de nem sok.
2018. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
A kérdező direkt kiemelte, hogy a NAGYÜZEMI ÁLLATTARTÁSBAN fehérek az állatok. Ott pedig igen, fehérek. Pontos okát nem tudom, de sokszor hallottam hogy pucolás és a bőr színe (feldolgozás és felhasználás szempontjából) célszerűbb a fehér változat.
2018. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
a fekete tyúknak a tolla ahol beleér a bőrébe ott tartalmaz fekete színezőanyagot, amit nem könnyű kiszedni amikor pucolják, a disznó is ha nem teljesen fehér akkor a vágásnál a szőre ahol a bőrébe ér szintén fekete, ezt nagy üzemben teljesen megpucolni simára nehezebb
2018. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Illetve a toll is ami a párnába kerül, ez is egy ok lehet.


Lényegében a fehér a letisztultság színe, innét is indulhat a dolog.

2018. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A fekete szőrtüsző gusztustalan, a fehér nem látszik a kajában. pl szalonna. nem csak a táblás, hanem a májkrémbe és mindenféle húskészítménybe kerül a disznó bőréből, bőrős szalonnájából.


Ugyanígy a fekete tollak töve fekete, a tokok, apró tollakat nem lehet teljesen lepucolni.

2018. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ja és a húshasznú tyúkból még csak fehéret láttam.


A tojó hasznúból már többnyire színesek.

Van olyan "fajta", aminek a színezete alapján lehet megkülönböztetni az ivarokat már napos korban.

A kakasok mehetnek a darálóba, csak a tyúkokat tartják meg.

2018. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

Tetra HB Color az színes húshibrid!


Amúgy nem a színéről állapítják meg az ivarukat, hanem a szárnyukon nézik meg a tollakat.

2018. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nabumm, van egy kivétel, DE az már megint nem naqyüzemi tartásra van nemesítve!

" Bábolna Tetra HB Color (HB = háztáji/home broiler) "



A szín alapján sexálás egy lehetőség, a tollnövekedés alapján egy másik lehetőség, DE ezek csak az adott "fajtára, hibridre, vonalra" érvényesek.

Az általános az a kloaka vizsgálat, csak az nem egyszerű.



Szín alapján pl:

"Bábolna Super Harco a fejtetőn lévő fehér folt alapján naposkorban sexálható, ezáltal ennél a fajtánál

lehetőség van ivar szerint elkülönített nevelésre. "

[link]

2018. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért több kivétel van, mint egy, igaz a javát tényleg nem a nagyüzem használja.


Super Harcot vettem már Bábolnáról, igaz vegyes ivarút, mert nyilván nem hagyják az embert válogatni.


Nagybátyám Bábolnán dolgozott, és azt mondta, hogy inkább a szárny alapján válogattak, s nem is magyarok, hanem japánok vagy kínaiak.

2018. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!