Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mitől kezdtek el dögledezni a...

Mitől kezdtek el dögledezni a nyulaim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hét alatt elpusztult 25 kisnyulam... Kb. 6 hetesek lehettek. Ma reggel nyitottam be az ólba és láttam hogy döglött meg... Az egész teste meg volt görnyedve, konkrétan csak a fejét bírta mozdítani. Nem tudom mi lehet ez az egész. Ötletek hogy mitől lehet ez? Előre is köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 7. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hogyha ilyen szaporulatot tartasz, és felütötte a fejét valami kór, miért nem hívsz ki egy állatorvost basszus, nem olyan nagy dolog??
2018. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen már hívtam azt mondta hogy lime kór. De a mostani után ő se nagyon tudott mit mondani. Nem tudja, ki kell vizsgálni. Azért kérdeztem hogy valaki járt e már így.
2018. jún. 7. 13:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Dehogy lime kór, hülyeségeket irkalok... Myxomatozis. A szúnyogcsípés miatt.. De azóta kaptak oltást.
2018. jún. 7. 13:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Myxomatózis nagyon veszélyes, ezért kell beoltatni a nyulakat. Másik ilyen gyors lefolyású halálos betegség az RHD1, és a mutálódott verziója, az RHD2.

Az oltás 1-2 hét után ad védelmet, addig még bármelyik nyuszi elkaphatja. Karanténozni kéne azt, amelyiknek csak apró tünete is van, nyuszikat elvinni az eddigi helyükről, mert a vírus sokáig életben marad.

2018. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!