Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Új trágyadomb létesítése,...

Új trágyadomb létesítése, hogyan merre hány méter?

Figyelt kérdés
Adott egy udvar, ahova szeretnék trágyakupacot csinálni, baromfi, nyúl, 2 ló részére. Mire figyeljek? Vagy úgy egyáltalán miből legyen a "keret"? Jó lenne ha a tyúkok nem tudnák szétkapni.

2019. ápr. 3. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes az állatoktól leválasztani.

Nem a szomszéd abkaka alá rakni.

Nekünk sose volt keret, csak egy kimélyített gödörbe pakoljuk.

2019. ápr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Betonozd ki a helyét. Ma már csak betonozott trágyatárolót lehet létesíteni. Meg van rá a jogszabály, hogy milyen távolságra kell lennie pl lakóháztól, fúrt kúttól, illetve arra is kell gondolni, hogy a csurgalék vized, ha lesz hova kerül.

Nálunk is betonozva van, időnként elhordja egy egy környékbeli gazda.

2019. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak bizonyos állatszám felett kell betonozottat. Kis létszámú állattartó telepnél nem.
2019. ápr. 10. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Kell ásni egy nagy gödröt és abba mehet a ganéj. A jogszabályi részével nem vagyok tisztában, de amiket én láttam telepeket azok mind gödröt használtak. Arra kell csak figyelni, hogy a talajvíznél mélyebbre ne ássatok le.
2019. ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne a helyi jegyzőt is felkeresni.

Rá tartoznak az állattartási szabályozások.

2019. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!