Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lebet gyíkot tartani?

Lebet gyíkot tartani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma reggel azt vettem észre, hogy egy max 5cm-s gyík van az egyik fiókomban. Megfogtam, hogy kivigyem az udvarunkba, de viszont eléggé barátságos, tehát engedi, hogy simogassam, meg össze-vissza mászká rajtam. Szerintetek megtarthatom? Lenne neki egy akváriuma az ablakomba, ahova majdnem mindig süt a nap, az akvárium egyik részét pedig úgy rendezné be, hogy mindig árnyékos legyen. Mindig lenne friss vize, és a kajájáról is gondoskodnék. A szobam előtt van egy előtér, max 10négyzetméteres, oda az előbb is kiengedtem, és ott futkározott, aztán magától visszajött a kezemre. Az udvarunkba 1000% hogy nem élnek gyíkok, mivel kicsi is a kertünk, meg van 2 kinti macseszunk, ők megfognak sajnos minden kinti élősködőt, úgyhogy a kis gyík családja valószínüleg már sajnos nem él😕. 16/L

2019. aug. 19. 12:39
 1/10 A kérdező kommentje:
*Lehet
2019. aug. 19. 12:40
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Szeeegény, ereszd szabadon, ne legyél önző!
2019. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Persze, lehet. Tarthatod terráriumban, vagy akváriumban. Olvass alaposan utánna hogy pontosan milyen gyík lehet a kinézete alapján, és hogy mik az igényei, a tartásának a feltételei. De arra vigyázz hogy ha kiengeded kicsit, az udvarra ki ne menjen véletlenül mert a macskák rövid időn belül megfognák.
2019. aug. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) de szerintem majd 1-2 hét múlva elengedem egy mezőn, mert hát ott sokkal szabadabb lehet, mint bent a lakásba
2019. aug. 19. 12:57
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Engedd el. A kinti gyikok nem alkalmasak benti tartasra, el fog pusztulni. Barmennyire is jol akarod ot tartani. Lattam mar ilyet, a depresszioba, bezartsagba belepusztul. Mindig szokni akar majd.

Azt javaslom vidd el olyan helyre, ahol jo sok noveny van, el tud bujni barhova. Erdobe is jo. Adj neki egy eselyt az eletre.:)

DE!

Nem kell lemondanod arrol, hogy gyikot tarts. Sok fele hullot tarthatsz, olyanokat, amik haziallatnak vannak tenyesztve es nem elnenek meg a kinti vilagban.

Peldaul a leopardgekko nagyon aranyos, szep, kezes. Belemaszik a kezedbe es elalszik.:)

De rengeteg tarthato gyik/gekko van. Valogathatsz nagysagukban, kinezetukben, tartasi korulmenyeikben is.

Gondolj arra, hogy ezeknek az allatoknak nagyon jo korulmenyeket tudsz teremteni, mig a mostaninak sosem tudnal.

2019. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ha rámászik magától a kezedre, akkor nagyon szimpatikusnak tűnhetsz neki. Ha tényleg ennyire szeretnéd, tartsd meg nyugodtan! Igaz hogy kint a természetben szabad lenne, de bent a házban, egy terráriumban nagyobb biztonságban van. :)
2019. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
60%-os, nem unod még? Láthatóan a kérdezőnek több esze van nálad, ne erőlködj.:)
2019. aug. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Képet nem tudnál mutatni róla? Az őshonos gyíkjaink mind védettek, tehát illegális a birtoklásuk, szabadon kell engedned. De az is lehet, hogy egy megunt vagy elszökött legálisan tartható házikedvencet találtál meg, ami a szabadban elpusztulna. Ha ide nem tudsz képet feltölteni próbáld meg megkérdezni facebookon egy hüllős csoportban.
2019. aug. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
#7-es Nem, én téged unlak már.
2019. aug. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de nem vadonélőt! Ez illegális, és védett, eszmei értéke 2000 Ft, de ennél több is lehet!



De más fajtát pl igen, vehetsz! Lehet őket betenni a szobádba! Pl a szaki meg a leó jó kezdő hobbigyík!



Szaki: [link]



Leó: [link]

2019. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!