Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A királypitonoknak a szájuk...

A királypitonoknak a szájuk felett lévő lyukak milyen célt szolgálnak?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de sehol nem találok rá választ.

Ezen a képen is jól látható


[link]



2019. aug. 28. 01:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En ugy tudom, hogy ott vannak a hoerzekelo szervei az ejszakai vadaszathoz.
2019. aug. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Javítanám magam kicsit. Azt olvastam, hogy a kígyóknam erős a szaglásuk, de a nyelvükkel veszik fel a "szagmintát", és valahogy feldolgozzák utána. Az lehet, hogy azok a lyukak is valamilyen szinten a szaglást segítik? Mert továbbra sem találtam semmit. Mondjuk csak magyarul kerestem eddig.
2019. aug. 28. 02:07
 3/7 A kérdező kommentje:

1.

Rendben, köszönöm. Azért ha valaki úgy érzi, hogy hozzá tudna tenni valamit a dologhoz, csak nyugodtan😂

2019. aug. 28. 02:07
 4/7 dellfil ***** válasza:

Itt van egy cikk a kígyók hőlátásáról:


[link]


Igaz, hogy csak "Origó", de viszonylag pontos. Nem mond hülyeségeket.

Igen, a kígyófajok egy részének eléggé kifinomult infrakamerája van. Hogy úgy mondjam "éjjellátóval" rendelkezik.

Mivel kicsit más elven működik a hőérzékelője mint az ember által konstruált infrakameráké - nem túl jó felbontást tesz lehetővé - így a feldolgozórendszerüknek kell nagyon ravaszul kifinomultnak lennie. Hasonlóan a mostani számítógépes képfeldolgozó rendszerek működéséhez. Csakhogy a kígyó agyában levő komputernek volt háromszázmillió éve a konstrukció kicsiszolódásához. :)

"A kígyók két csoportja, a gödörkésarcú viperák és az óriáskígyók feltűnő gödörszervet viselnek fejük két oldalán. A tudósok már régóta tudják, hogy a gödörkésarcú viperák lyukkameraként használják ezeket a szerveket. A nyílás azonban nem elég szűk ahhoz, hogy éles kép jöjjön létre. A tudósok számítógépes modell segítségével fölfedezték, hogy egyes kígyók az agyukban lévő neuronhálózatra támaszkodva teszik elfogadható élességűvé az elmosódott képet."

Ebből az idézet:


[link]



dellfil

2019. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy én voltam figyelmetlen vagy nem elég kitartó, hogy megtaláljam a megfelelő cikket:/

De köszönöm, végre megértettem:D

2019. aug. 28. 11:07
 6/7 dellfil ***** válasza:

Bocsáss meg, bizony isten nem volt bennem semmisértő szándék. a bevezetésnek szánt mondatom elég sutácskára sikeredett.

És igen. Magadat se korhold, hogy nem leltél rá a megfelelő cikkre, hiszen honnan tudhattad volna milyen keresőszavakat kell beírni... Persze, ha már tudod, hogy hőérzékelés meg kígyó, úgy már tényleg nagyon egyszerű a dolog. :)

És bocsesz, semmi bántó szándék nem volt bennem. Spongyát rá! :)


dellfil

2019. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, nem vettem támadásnak meg semmi. Ezekszerint én fogalmaztam rosszul:D
2019. aug. 28. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!