Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tippeket kérhetnék bármivel...

Barbinyocska kérdése:

Tippeket kérhetnék bármivel kapcsolatban akinek királyteknőse van?

Figyelt kérdés
Még nagyon pici tapasztalatok, tanácsok, akvárium, etetés. Stb olvasgattam a neten, de gondoltam tapasztalat jobban beszél . Köszönöm előre is . Páncél legyen veletek. Ja és a neve Michelangelo

2019. dec. 5. 11:06
 1/4 anonim válasza:
Én a helyedben nem vennék királyteknőst, inkább sárga/piros fülű ékszerteknős. Nekem volt három, kicsik voltak mikor kaptam, de rengeteg baj volt velük. Nagyon-nagyon kényesek és érzékenyek, röviden sok bajom volt velük. Most egy ékszertekim van, ő sokkal szívósabb, szépen nő. Elég nagy az akváriuma, van egy kis rész, ahova kimászhat, tettem bele kisebb köveket meg egy mű növényt. Vegyél mindenképp vízmelegítőt és 25-27 fokon tartsd a vizet. Minél nagyobb, annál inkább csökkentheted kicsit a hőmérsékletet. 2-4 órát napozhat, bár én mindig egy órát hagyom. Mivel nagy az akvárium, én csak heti kétszer pucolom nagyon alaposan, viszont ezt jobb minél gyakrabban. Én naponta etetem(amit lehet hogy rosszul teszek), nem szabad éheztetni sem, viszont ha elhízik(amit a páncéltól észre sem veszel), akkor meghalhat. A páncélját heti egyszer pucolom egy puha fogkefével, óvatosan és körkörösen, mert könnyen megsérülhet és elfertőzödik. Most lehet ez soknak tűnik, de valójában tényleg nincs sok baj vele. Ajánlom, hogy ne csak egyet vegyél, mert nagyon szeretnek egymás páncéljára felmászni:) (a király/taralyos teknőst inkább hagyd)
2019. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Most látom hogy nem csak akarod, hanem van is🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Remélem tudsz vele boldogulni:)
2019. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ékszerteknőssel tényleg kevesebb baj van. Csak sárga fülűt lehet kapni, vöröset már Magyarországon legálisan nem. Naponta nem kéne etetni, csak amíg nagyon picike. Ja és hidd el, jobb nekik egyedül. Ha már kiskorukban összerakják őket, azt kibírják, de amúgy a teknősök nem társas lények. Én fél napra bekapcsolva hagyom az Uv+melegítő lámpát, de biztosítok neki árnyékot is. Így lesz a természeteshez közeli a bioritmusa. Nekem egy 80x50x40-es aksim van, kimászókkal, vasfákkal, szép nagy úszó felülettel. Próbáld izgalmasan berendezni neki :) Nézz utána szak oldalakon, és van egy tényleg profi Facebook csoport is, mert pl amit az előző írt, én butaságnak tartom, bár a személyét nem szándékom kritizálni, örülök hogy szereti a teknősét, és kívánok nekik sok boldog közös évet, de könnyen félre lehet informálódni ilyen dolgok miatt.
2019. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, igen már megvan :)
2019. dec. 16. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!