Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lenne értelme ékszerteknőst...

Lenne értelme ékszerteknőst vennem? többit lent

Figyelt kérdés
jövőre kollégiumba megyek de láttam valahol hogy egy egy éves ékszerteknős egy hetet is kibír étel nélkül persze nem mindegy mit eszik akinek esetleg van ékszerteknőse attól kérnék egy kis segítséget. mennyibe kerül, plusz az étel,terráriumos cuccok... előre is köszönöm ha valaki segít

2019. dec. 13. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. dec. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nincs értelme, ne vegyél

egy állatnak akkor is kell a napi felügyelet, ha etetni nem is muszáj.


és mást jelent az időnként kibír 1-1 hét koplalást, mint a heti 1x etetés.



a teknős évtizedeket képes élni, elpusztíthatatlan, de neked meg lesz jobb dolgod is, ha hazamész a koliból.

2019. dec. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy tartsd koliban ahol minden nap látod, vagy ne tarts tekit. Mi értelme hogy ő "ott" van te meg "itt"? És ha nem mész haza vizsgák vagy más miatt, ki gondozza?

Állatot úgy lehet tartani ha naponta legalább egy kis időt tudsz vele foglalkozni, még ha a teknős nem is igazán mutat érzelmeket mint egy kutya vagy cica.

2019. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van. Először is, egy teknősnek nagy hely kell, az enyém 80x50x40-es akvaterráriumban van. Kell a vizébe melegítő, szűrő, jól jön egy digitális hőmérő is. Kell neki UV lámpa, mert könnyen angolkóros lesz és meghal. (Azt is tudni kell, hogy az üveg szűri az UV sugarakat.) Egy éves tekinek nem elég ha hetente egyszer adsz enni, a felnőtt kibírja, de annak sem tesz jót. Jó minőségű fagyasztott, és nem szárított halat kell neki venni, nem azokat a kis szar teknős kajákat, ha utána nézel, sok helyen írják hogy maximum nasinak jók, mert súlyos hiánybetegségei lesznek. Vehetsz neki kalciumot, vitamint is, ha szükségét érzed, pl puhul a páncélja. Ha már idősebb lesz, különböző növényeket is adni kell neki. Fogságban simán élek 20 évig, szabadon ennél több ideig is. Ki kell neki alakítani napozót, búvóhelyeket is, mivel elég könnyen stresszesek lesznek. Nem szabad nagyon fogdozni sem őket emiatt. Szóval ahogy látod, hosszútávú elköteleződés, és nem olyan állatok hogy hetente egyszer ránézek és heló, és kifejezetten olcsónak se mondanám. Ha állatokat szeretnél babusgatni, menj ki a menhelyre, ott úgyis kell a segítő kéz, meg a kutyasétáltatás, ilyenek. Tök közel lehet kerülni ott a kutyákhoz, macskákhoz, és semmilyen kötelezettséggel nem jár. Szerintem ez jó lenne neked, én is imádok oda járni néha. Aztán ahogy végzel a kolival, akkor tényleg jó ötlet lehet egy teknős, mert annyi gond mégsincs vele mint egy kutyussal mondjuk, és aranyos kis jószágok.
2019. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, nyilván nem egyszer etetném egy héten, szüleim plusz nővérem is itthon van szóval nem lenne elhanyagolva sem csak mielőtt esetlegesen belevágnék gongoltam érdeklődök, hogy mit és hogyan
2019. dec. 15. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!