Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tanács arra, hogy szüleim...

Tanács arra, hogy szüleim megengedjék a gabonasiklót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy gabonasiklót,de félek,hogy szüleim nem engednék meg.Van valakinek bármilyen tanácsa erre?.Köszönöm Szépen előre is a válaszokat.

2020. ápr. 12. 16:28
 1/9 anonim válasza:
Milyen környezetben laksz? Jó lenne ott egy gabonasiklónak? És hány éves vagy? Tudnád gondját viselni?
2020. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amitől a veled élő rokonaid iszonyodnak, azt vajon miért erőlteted?
2020. ápr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok,faluban lakom,Tudnám.Több házziállatom is van.
2020. ápr. 12. 20:56
 4/9 A kérdező kommentje:
nem iszonyodnak tőle,csak egzotikus állat.amúgy se muszáj hozzá közel menniük.úgyis én viselném gondját és nem a szüleim.
2020. ápr. 12. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána mindennek a tartásról, az igényeiről, aztán állj a család elé a kész tervekkel.
2020. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már megtettem,figyelmesen utána olvastam mindennek.
2020. ápr. 13. 15:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert, az én családom rettentő korlátolt ilyen téren, és amint meghallják csak a hüllő szót, direkt meg sem hajlandóak hallgatni az érveimet, hiába tudok már sokat róluk.... Szóval most saját lakásra gyűjtök, ahol majd szeretnék kialakítani egy külön hüllő szobát.
2020. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló volt a helyzet még 11 éve.

Addig győzködtem őket, amíg beleegyeztek és azóta is megvan.

Én mondjuk igazából már rég megbántam, mert az etetése nem túl kellemes elfoglaltság, még ha gyerekként tetszett is. Ettől függetlenül szeretem, ezért eladni nem fogom, de mégegyszer biztos nem mennék bele.


Jól gondold meg, mert elég sokáig élnek (akár 20 évig is néha). Attól függően, hogy milyen terveid vannak a jövőben még problémát is jelenthet.


Ha biztos vagy benne, akkor több módja is van a szüleid meggyőzésének. A lényeg, hogy nekik ne okozzon fejfájást.

Magyarázd el nekik, hogy utána néztél és a segítségük nélkül foglalkoznál vele. Ha eddig nem adtál nekik okot arra, hogy ne bízzanak benned, akkor szerintem megértenék.


Ha még nem mondtad el nekik, hogy szeretnél gabonasiklót, akkor azt is csinálhatod, amit én tettem. Mondj egy olyan állatot, amit biztos nem engednének (az én esetemben madárpók) és miután hevesen ellenkeznek, megint várj minimum egy pár napot, de inkább hetet és afféle kompromisszumként állítsd be a gabonasiklót. Bár ez lehet kontraproduktív is, mivel komolytalanságra utalhat.

Végeredményben teljesen attól függ, hogy te milyen vagy és milyen a kapcsolatod a szüleiddel. Ha komoly és megbízható vagy és a szüleid is tudják ezt, akkor ha nem is elsőre, de elég győzködés után szerintem menne.

2020. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm a válaszokat :)
2020. ápr. 14. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!