Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárd gekkó vagy szakállas...

Leopárd gekkó vagy szakállas agáma?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, a szakállas agáma agresszívabb mint a többi hüllő, viszont a gekkó éjszakai. Igazából az lenne a kérdésem, leopárd gekkó este hangos? amikor ébren van. Zavarja a led fény? A szakállas agáma pedig tud mászni mint a kaméleon?

2020. ápr. 20. 14:16
 1/4 anonim válasza:
A gekkó csak akkor ad ki hangot, ha megijesztik, éjszaka max a mozgását hallod. Az erős éles fény zavarja. A szakállas agáma nem tud úgy mászni, de könnyen szökik a terráriumból. Ha valami rosszat írtam nyugodtan javítsatok ki. Ezt olvastam sok oldalon. Én is ebben a dillemában vagyok.
2020. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 winner#wot válasza:
Nekem agámám van. Egy kézhez szoktatott agáma minden, csak nem agresszív. Ha csak egyet szeretnél tartani mindenképp az agámát javaslom első állatnak. A gekkó is egy jó választás, viszont az agáma egyszerűbb lélek. Attól függ mennyi időd van rá. Gekkóval picit többet kell foglalkozni. Agámát pici korban többször kiveszed stb. akkor kézhez szokik, amúgy iszonyúan nyugodt állat. Viszont jóval nagyobb, amiből következik, hogy nagyobb hely kell neki. Ez egyéni preferencia igazából. De a tartása egyszerűbb. Legalábbis egy ismerős gekkókat tart és ahhoz képest, amit ő csinál velük, amit egy agámával kell csinálni az kb. annyi, hogy legyen meleg kapjon enni meg tudjon inni. Ennyi.
2020. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az agáma jobban kötődik az emberhez, ahogy hallottam a gekkó nem annyira. A gekkónál fenn áll a helyzet, hogyha megíjesztik ledobja a farkát és ugyan visszanő, de nem lesz olyan szép mint volt. A gekkó éjszaka aktív az agáma viszont akkor alszik. Viszont a gekkót könnyebb tartani. Igénytelen hüllő mindkettő viszont a gekkónál nem kell annyira figyelni egyes dolgokra. Ja meg annyi, hogy az agáma nagyobbra nő.


Nekem van egy 2 éves agámám. Imádom. Örülök, hogy van nekem és semmi pénzért nem válnék meg tőle. Viszont kezdő vagyok a hüllőknél és néha úgy érzem rosszul csinálom a dolgokat pedig egészséges, sosem volt beteg. Lehet ha újra választanom kéne gekkót vennék.

2020. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Leóm van szeretem nagyon, Azért lett leopardgekom, mert pl nm kell neki uv izzó met a természerbe se éri uv-fény ugyanis éjszaka aktív állatka. Nagyon cuki, szép vadas foltosak a leg szebbek nekem egh "hímem" van, vagyis kierült higy nőstény, mert felnőtt korára annyit változott hogy kiderült hogy csajszika. Cuki, szelíd, kézből is eszik meg a tányérjábolt is. Mikor hoztam nagyon meg harapot roppant élesek a fogai vérezni ugzan nem véreztem de majd félévig piros volt a nyom a a mutatóujjamon. Fuhh csavargatta a bőröm r......tul fájt és zsibbadt is, egészséges. Reptivite d3vitaminos calcuimpot szórok mindig ételére, ami tücsök, aprok kis növényevö sáskák vagy néha liszt kukac. Volt metabolikus csontanyagcsere baja vagy mit mondott a doki egy éve volt hogy kigyógyult belőle, 3X kapott injekciót a mindkettő mellső lábábá, mert a balt tudtan néha lépkedni vele, de a jobbat csak húzta csórikám féltem, h örökre beteg é sánta lesz vagy meghal, így a dokit nem halogathatuk tovább.


A leopárdot könnyebb tatrani, és olcsóbb is mint a szakállasagámát(én is aszt akartam pedig előszöt szakálas agit, de leót vettem végül)a szelídítés pedig nehezebb kicsit de ő szelid meg lehet oldani leopárdgekkóknál is. farkára vigyáz sérüléken eléggé, és ha fakul bőre vedleni fog, akkor permetedz vízzel őt hogy könnyebben levedlődhessen. Le tujda magának is szedni a régi bőrét nm szabad "lenyúzni"főleg hogy azal nagy kárt tehec bene mert ugye milyen kicsike is hozzád képest a gekkó


itt egy kis olvasnivaló(a füleken fent ott lapozgass bővebb infókért):-> [link]

2020. aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!