Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nem eszik a görög teknős, mit...

Nem eszik a görög teknős, mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 napja került hozzánk, azóta nem eszik, pedig van lámpája, és ugyanazt a kaját kapja amit az előző tulajnál.

2020. máj. 4. 10:15
 1/5 drfauna ***** válasza:
Az enyém pedig túl sokat is eszik. Szerintem ha van kerted, vidd ki egy kicsit napozni, az enyém ilyenkor megkóstolgatja a növényeket (nincsenek mérgező növények, csak mezeiek) és ami ízlik neki, azt felveszem, hogy megegye. De egyébként ha van salátád, akkor abból adj neki, azt imádják, csak sajnos a kalcium foszfor arány miatt abból nem ehet sokat, és egyébként is a saláták veszélyesek a sok tartósítószer miatt. De egyszer nem lesz tőle baja, csak figyelj a megfelelő kalciumozásra. Próbálj variálni, pitypang, különböző gyümölcsök, zöldségek. Először azt mondtam volna, hogy azért van, mert még nem szokta meg az új helyét, de három nap az azért már sok. Ja, és a legfontosabb most jutott eszembe: a fürdőtálka. Fürdesd meg langyos vízben, ami nem ér el a buksiájig, mert a víz kell az emésztésükhöz, úgy, hogy a popójukon felszívják, és beindulnak különböző folyamatok. Ez így hülyén hangzik, de így van. Szóval fürdesd meg!
2020. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekem ugyan ez volt. Én első-masodik nap próbáltam etetni de semmit nem reagált.

A harmadik nap vagy 1 órán át tartottam a feje elé tyúkhúrt, mikor VÉÉGRE elkezdett enni gyorsan önallósodott.

Amúgy *elvileg* 3 hétig bírják kaja nélkül szóval no para.

2020. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KecskeGuba ***** válasza:

Ha kölyök, ne legyen erős lámpánál,mert megvakulhat a kicsike.

Amúgy ha nem vagytok a közelében, fog enni csak most még van ilyedve, hogy más a környezete.

:)

2020. máj. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Amikor az enyém nem evett, megkínáltam paradicsommal, persze kalciummal :) Ezt ritkám csináltam, és akkor is csak, 1-2 falatot, mert nagyon nem egészséges neki
2020. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem eszik akkor próbálj neki adni más ételt, ne azt amit a kereskedésben is kapott.
2022. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!