Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet,hogy legyen teknősöm?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy teknőst de a szüleim nem szeretnének itthon állatot.Valami ötlet, hogy hogyan győzzem meg őket?

2020. máj. 17. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ígérd meg, hogy mindig te fogsz foglalkozni vele, és nekik nem fog semmi extra munkát okozni.

Mondd, hogy te állod az ételét a zsebpénzedből, és nekik külön kiadásuk sem lesz vele.

Magyarázd el, hogy a teknős nem szóra a szőrét, nem hangos, nem kell kimenni vele sétálni... tehát gyakorlatilag alig van gond vele.


Amit vegyél figyelembe: takarítani rendszeresen kell a vizét (feltételezve, hogy víziteknősről van szó), az étele, amíg kicsi, nem kerül sokba, de amikor nagy, akkor már többet is eszik.


Nekem négy teknősöm van, abból kettő 24, a másik kettő 19 éves. Már nem lehet őket együtt tartani, mert ölik egymást, így négy óriási akvaterráriummal osztom meg a szobámat, amiket takarítani nem kis munka. Az életem nagy részében teknőst "neveltem", ici-pici tekiként kerültek hozzám, magam is gyerek voltam még. Azóta én is felnőttem, és ők is. Még mindig itt vannak, az életem részei. Imádom őket természetesen, és ezt semmire sem cserélném el, de:

- voltak már betegek és sérültek. Mentem már velük állatorvoshoz ügyeletre hétvégén, illetve voltam fenn egész éjjel aggódva

- nem jó nekik állandóan bezárva lenni, ezért viszem őket a kertbe, illetve mászkálnak a szobámban sokat. Ennek megfelelően hozzájuk van igazítva a függöny (nem lóghat a földre), a kanapé (kikaparják, mint egy macska...), szóval figyelembe veszem őket is mindig, amikor új dolgot veszek, vagy változtatok valamit.

- négy nagy teknős nem keveset eszik. Havonta kb. 5-6.000,- Ft csak az ételük. Ezen kívül néha vitamint szokott nekik javasolni az állatorvos, ami plusz kiadás. Ez lehet cseppekben, amit az ételre kell tenni, de amikor mondjuk sérüléssel vagy betegséggel elviszem őket hozzá, akkor általában szuriban is kapnak egyet, kombinálva az esetlegesen szükséges gyógyszerrel. Ez alkalmanként olyan 1.500,- Ft/teknős.

- ahogy nőnek, úgy vedlik le a páncéljukat. Ez elég "koszolós" dolog, ami miatt viszonylag gyakran kell őket pucolni akkor is, ha egyébként külön vízben eteted őket. Ezt tanácsolom amúgy is - a külön etetést -, mert amúgy elég büdösek tudnak lenni viszonylag hamar.


Szóval, ha a fentieket elfogadod és vállalod, és nem csak átmeneti szórakozásnak szánod őket, akkor hajrá. :) A lényeg, hogy vedd tudomásul, hogy húszonévekre kötelezed el magad. Ez még hosszabb idő, mint egy kutya vagy macska. Sokan azt gondolják, a teknős az olyan kis semmiség, aztán úgysem él sokáig. Jó esetben viszont ez pont nem igaz. Szívós kis állatok. :)

2020. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Kérdezd meg, miért nem lehet. Ha pl azért, mert az plusz munka, elmondatod hogy ezt teljesen te fogod intézni és nekik nem kell. Ha azért mert attól félnek hogy a teknőstartás állandó plusz pénzkidobás, menj el diákmunkázni és éreztesd hogy te gondoskodnál róla.

Ha az én gyerekem kérné ezt, én megengedném neki, mert egy állatka meg a gondoskodás, felelősségvállalás örömöt okoz neki és fejleszti érzelmileg. Azt is mondhatod, hogy nagyon szeretnél állatot, de egy teknőssel van a legkevesebb kosz.

Legyél kedves a szüleiddel, fogadj szót, és ha nem engedik, azt is fogadd el. Ha igazi oka van ennek a tiltásnak, biztos kaphatsz helyette valami mást.

2020. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egy teknos szerintem nem nagy kérés. Nincs szőre nem lehet rá senki allergiás, nem zajos nem mászkál el. Szerintem ezek jó érvek plusz te gondoznad, igazából sok kaja sem kell neki sokat rakolteni se csak az elején. Én ha szülő lennék biztos megengednem. Mondjuk nekem mindenféle állatok is van, amugy teknos is 😄
2020. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az offért:

#1. Neked milyen fajta teknősed vannak? Illetve méretre mekkorák?


Köszi ha válaszolsz!

2020. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vörösfülű ékszertekik, és kb 20-25 cm hosszúak. Az egyik 19 éves amúgy valamilyen okból sokkal nagyobb, mint a többi, és nagyon erős is.
2020. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi!
2020. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!