Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Fekvő terráriumban hüllő...

Fekvő terráriumban hüllő tartása kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Második éve gondolkozom egy kisállaton. Egy 16 éves ékszerteknőcöm van, jól tartom, tudom, milyen gondoskodni valakiről. Volt 2 nyuszim, egy cicám és van egy 8 éves nagy kutyusom is.


Mindenképp fekvő terráriumban gondolkodom, és nem szeretnék hatalmas házikót, szóval örülnék, ha picike állatka lenne.

A gekkók, kaméleonok és kígyók is tetszenek. (Ha van más kisebb ilyesmi állatka, aki tartható terráriumban, nyitott vagyok)


Aki tart hüllőt, tudna nekem javasolni otthon tartható, nagy korában sem hatalmas állatot?

(A siklók között is van kicsi, 25 centis is, de az élő eger8 gondolata kicsit megrémít...)


Előre is köszönöm a tanácsokat!


2020. jún. 29. 20:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és a pókok, rovarok tiltólistán vannak háziállat gyanánt!
2020. jún. 29. 20:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a leopárd gekkót és a más rovarevőket ki is lőheted. Sokkal jobb ha otthon tartod az eleségüket és azokat is gondozod. Egyébként egyáltalán nem vészes,van pl néma tücsök is.Én pl megrendelem őket és kb 1-2 hónapig elegek. Egyébként így még spórolsz is.


Remélem segítettem picit

2020. jún. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kaméleont nem tartunk fekvő terráriumban.
2020. jún. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha be kell adni neki a rovart, addig meg merném fogni, az egeret sajnalnám inkább.

Szóval az elesége nem gond, ha élő rovar.

Annyi lenne a lényeg a számomra a lakásom elrendezése miatt, hogy egy kisebb, fekvő terráriumban lakjon az állatka, rosszat természetesen nem szeretnék senkinek!

2020. jún. 29. 21:07
 5/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok.


Ebben az esetben én leopárd gekkót ajánlanék. A legjobb kezdőknek, könnyű tenyésztőt találni. Viszont a hely min 60×30×30 de inkább nagyobb kellene. Ha az még belefér.


Mert ugye a legtöbb hüllő jobban amászik ezért a terráriumnak felfele is kell hogy tere legyen pl. Toke vagy nappali gekkó.

2020. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget!

Azt hiszem, a 30 beleférne.

Esetleg egy pl 50x 40x 40 már kicsi lenne? Ugye így mások az arányok.

2020. jún. 29. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Aham az pici:< a lényeg hogy hosszú legyen. Nekem pl egy 80×40×40esem van de néha azt is kicsinek érzem.
2020. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2020. jún. 29. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz nyugodtan ha bármi kérdésed van,leopárd gekkó kategóriában segítek
2020. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Leopárd gekkó, gabona sikló, mexikói fekete király sikló. Szóval ha kezdőként szeretnél hüllőt tartani akkor őket ajánlom.
2020. júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!