Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A Compsognathus félt volna az...

A Compsognathus félt volna az embertől, vagy megtámadott volna minket ha csapatban van?

Figyelt kérdés
2020. júl. 25. 17:54
 1/4 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

A Jurassic parknak nem sok köze van a paleontológusok által feltételezett dolgokhoz.

[link]

A szócikk utolsó mondata: ,,Jurassic Park III-ban már „kompinak” becézett állatokat társas lényekként ábrázolják, melyek falkákban vadászva képesek akár egy ember méretű zsákmány elejtésére is, de ez a viselkedés csupán a Jurassic Park alkotóinak elképzelését tükrözi, a fosszilis rekordban nincs jele annak, hogy a Compsognathus (vagy a Procompsognathus) hasonló életmódot folytatott volna."


A vízpartok közelében gyűjtögetett kisebb állatokat, az égvilágon semmi bizonyíték nincsen rá, hogy falkában megtámadott és megevett volna önmagánál 20x nagyobb élőlényeket. Ha nem is menekülne előled, akkor is inkább kitér az utadból és tartaná a tisztes távolságot, ahogy a ma élő hasonló életmódú állatok teszik, ha egy náluk jóval nagyobb valami közelít.

2020. júl. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
táplálékszerzési célzattal feltehetőleg nem ellenben ha fenyegetve érezte volna magát/valamit védett volna akkor nagy eséllyel de nyilván nem harapta volna le a fél karod
2020. júl. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
emlékszem egyszer fogtam meg egy fürge gyíkot, az is elkezdte teljes erejéből harapni az ujjam, és méretéhez képest meglepett hogy milyen erős volt. fájdalmat nem okozott, de simán el tudom képzelni hogy egy kicsi dínó is veszélyes volt ilyen szempontból, főleg fogakkal
2020. júl. 26. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nyilván mint írtam ha veszélyeztetve érzi magát minden állat támad
2020. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!