Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet a baj A teknősel? A...

Mi lehet a baj A teknősel? A többi lent

Figyelt kérdés

Szóval van egy sárgafülű ékszerteknősöm szilveszterkor lesz három éves valamiért van egy olyan érzésem hogy valami nincs rendben minden videó és oldal ahol néztem hogy mekkorát kell legyenek mindenhol ilyen tenyér méretűek voltak az enyém viszont Kb öt és 10 centi között van. De minden rendben van vele rendesen eszik rendszeresen van takarítva a vize az akvárium mérete is jó van melegítőben is meg kimászó kő naponta egyszer kap enni. Előre is köszönöm a válaszokat

Utóirat nagyon aktív Szóval nem lehet ez a probléma hogy rosszul érezné magát



2020. szept. 1. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémmel is így volt, sokáig meg voltam ijedve. Tizenhárom éves, 17 centi páncélhosszúságú és 600 g, egyébként soha nem volt beteg, aktív, nagyon falánk (sokszor agresszíven követelőzik) a páncélja is szépen nő, nincs piramisnövés. Férgességre gyanakodtam, de úgy tűnik, nem az. Egyrészt sárgafülű, azok kisebbek a vörösfülűeknél, másrészt pedig hím, azok jóval kisebbek a nőstényeknél.

Ha aggódsz, kérdezd az állatorvost, de olyat, aki hüllőkre (is) szakosodott.

A piramisnövésre kell nagyon figyelni, ha felül dudorodik a páncélja, akkor tényleg nem nő megfelelően, és vidd orvoshoz:

[link]


Egyébként a megfelelő mennyiségű, minőségű UV-B és UV-E fény, a vitamin (én ezt adom neki: [link] és a szépia (tintahal csont) segíthet neki a növekedésben.

Minden nap etetem. Kétnaponta halat kap, a többi napon granulátumot, növényi tápot, lisztkukacot, szárított eleséget stb.

2020. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia Köszönöm a válaszodat az enyém nem hím hanem nőstény A halat nem nagyon akar enni Szóval csak tápot és szárított rákot eszik
2020. szept. 1. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a helye? Minél nagyobb akváriumban tartod annál jobban nő. Kis helyen nem fog rendesen fejlődni.
2020. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"A halat nem nagyon akar enni Szóval csak tápot és szárított rákot eszik"

Ez az étrend kuka. Nem teknősnek való, semmi tápanyag nincs benne. Tedd csak elé a kis halat, ha nem eszi elveszed és kapja másnap. Hidd el meg fogja enni idővel, pár nap koplalástól meg nem lesz baja.

2020. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudnátok ajánlani jó minőségű teknősöknek való lámpát
2020. szept. 1. 12:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, UV-B fényként én ezt szoktam venni a gyártótól, és félévente cserélem:

[link]

Vigyázz, hogy ne "desert" típusú lámpát vegyél, az az ékszerteknősöknek túl erős!


Második, melegítő lámpának most éppen ezt:

[link]


Viszont a 4-essel nagyon egyetértek, a halra rá kell szoktatni valahogyan, mert anélkül nem fog megfelelően nőni, és hiánybetegségei lehetnek.

2020. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fagyasztott halat adjál neki mindenképp! Ha éhes lesz meg fogja enni ,a száraz kaja az csak nasinak jó,nem teljes értékű táplálék a teknősnek .

Másrészt mekkora helye van ? Az enyémek szépen nőttek bent is,aztán kikerültek a kerti tóba ,és emlékszem a nyár végére hatalmasat nőttek ..

2020. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!