Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen teknős vagyunk vizes...

Milyen teknős vagyunk vizes vagy szárazföldi és melyiknek milyen élőhely kell?

Figyelt kérdés
Szárazföldi tekit szeretne a lányom. De bevallom semelyiket nem ismerem.

2020. szept. 23. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a görög teknőst egyszerűbb tartani, mint egy vízit. Nekem is most az van, régen még fiatalabb koromban volt egy térképesteknősöm és nekem az ő tartás nem jött be annyira. Valahogy a szívemhez közelebb áll az, hogy a görög teknős növényeket eszik.

Neki egy viszonylag nagy hely kell, de amúgy a vízinek is, csak szerintem egy akkora akvárium drágább, mint csinálni egy terráriumot. Egyébként sok mindent kellene tudni róla mielőtt vesztek, ajánlom ezt: [link]

2020. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogyha legálisan akarsz tartani például görög, vagy mór teknőst, akkor az elsőre elég drága mulatság.


Minden infót, amit itt leírok, kezeli fenntartásokkal mert amúgy én is laikus vagyok...


De ezeknek a szárazföldi teknősöknek az ára, 30-40 ezer forint.

A hüllőknél általában, a kölykök olcsóbbak mint az adult példányok, így kölyköt talán 20 ezerért is lehet venni...

Kell hozzá nagy terrárium és/vagy kifutó, ha minőségit szeretnél, akkor az 50 ezer kb.


Ezen túl nem annyira drága vagy bonyolult a tartásuk, viszont ugye ha egy már felnőtt, ismeretlen korú egyedet veszel, az is elélhet mondjuk 50 évet.

Szóval ebből a szempontból elég nagy felelőség.


Mivel veszélyeztet állatok, kicsit másképpen kell Őket lepapírozni, valamint HA jól tudom, akkor valamilyen idő intervallumonként még képeket is kell küldened róluk egy “hivatalos” szervnek.


De minden szépen le van írva blogokon...

Összességében mindennel együtt egy szárazföldi teknőst egyszerűbb tartani, mint mondjuk egy kaméleont, vagy egy tengeri akváriumot gondozni.


Meg hosszútávon olcsó is már, mivel hogy sokat élnek.


Viszont én azt javaslom, hogy mielőtt belevágsz keress fel olyat személyesen is aki ért hozzá.


Nézzétek meg a lányoddal is tekiket, mert egyébként nem annyira gyerekeknek valóak, meglehetősen unalmas állatok.


Egy vízi ékszerteknőst már meglehetősen kevesebb bonyodalommal jár tartani, de Ők is elélnek 30 évet, sokkal aktívabbak, az akváriumot tisztítani is kell, meg a teki páncélját és néha harapósak...


Minőségi akvárium kell, szigetecskével, de a szökést meg kell akadályozni...

UV lámpa elengedhetetlen, és nagyon erősen egyet ajánlott tartani, egyedül.

2020. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jaaaaa na ez már szempont!

Csak olyan lehet ami növényeket eszik mert a gyerek olyat akar ami salátát eszik meg uborkát. Továbbá nem vagyok hajlandó sem döglött sem elő másik állattal etetni semmit.

Készen vehető teki lak a jobb vagy építeni? Ha építeni akkor mire van szüksége?

2020. szept. 23. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:

“Egy vízi ékszerteknőst már meglehetősen kevesebb bonyodalommal jár tartani”


Ezt úgy értem, hogy nem kell bele pl. Chip, stb.

2020. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
70%
Sziaa! Az előző válaszolóval teljesen egyetértek, nem mellesleg pedig a könyvet amit a linkről lehet megnyitni, nagybátyám írta. Ő is árusít görög teknősöket és nyugodt szívvel tudom ajánlani. :)
2020. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Bocsii az első válaszolóra gondoltam*
2020. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ékszer/király, stb. vízi tekiket is lehet készen vett táplál etetni,

Például fagyasztott hallal, és akkor még ez a legdurvább.

Van szárított hal, szárított rák... Olyan kis szárított kocka is van, ami ilyen porrá össze lehetne zúzni és olyasmi mint egy leves kocka csak halszagú, de a halszag nem jön ki a csomagolásból... Viszont a vizet tisztítani kell.

2020. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na a kérdés eldőlt. Megvettünk mindent haza is hoztuk. Háromból lehetett választani megvettük a legaktívabbat. Folyton megy. Nagyon cuki
2020. szept. 23. 20:40
 9/10 anonim ***** válasza:
De azért lehetőleg ne salátával meg uborkával etessétek, mert akkor nem fog sokáig élni! (Egyébként nem 50, hanem 100 évig élnek) Gyermekláncfű, útilapú, lóhere, pipacs, szagos bükköny, zárt dobozban hűtőben egy hétig eláll a fű. És táp (pl. Sera Raffy Vital). És ha nagyon nincs már más (télen) akkor pici darab uborka, alma, szőlő. Kifejezetten tilos a saláta, a paradicsom, és főleg a banán, mindegyiknek magas a foszfát tartalma, a tekinek pedig kálciumra van szüksége. Azért azt is hozzátenném, a boldog teki nyugodtan fekszik a lámpája alatt a melegben egész nap. Az a teki rohangászik fel-alá, aki nem érzi jól magát, hiába cuki. Feltétlenül legyen neki búvóhelye, azt minden teknős nagyon szereti, a viziek is, szárazföldiek is, apróságok is, és felnőttek is. Az egyedül létről meg annyit, hogy nekem is azt mondták, magányos állat. Az is volt 3 hónapig, azután hazavittem mellé egy másikat. Azóta együtt csinálnak mindent, összebújva alszanak. Sőt, még az imádott tápon sem vesznek össze, türelmesen megvárják amíg felváltva etetem őket.
2020. szept. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem azt mondtam, hogy 50 évig élnek.

Azt mondtam, hogyha egy felnőttet vesz -aminek a kora nem biztos hogy ismert- még az is simán el fog élni legalább 50 évet.

2020. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!