Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kicsi helyen elférő, csendes,...

Kicsi helyen elférő, csendes, nem ugráló eleséget igénylő hüllő létezik?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket kérni! Egy ideje szemezek a gekkó-agáma-kígyó vonallal, de mindig elvetettem. Az egyik a helyhiány. Nem tudnék hatalmas terráriumokat hová tenni sajnos a lakásomban. A másik pedig az eleségtől való félelmem. Az élő rovarokat, élő egereket képtelen lennék fogdosni, vagy velük egy lakásban élni.

Azonban ma kimentettem egy fuldokló kerti gyíkot egy vödör vízből, és annyira elöntött újra az érzés, ahogy mászott a kezemen, hogy szeretnék egy ilyen kis hüllőt. Zoo Caféban voltam rengetegszer, ott volt mindenféle állat a kezemben, egyformán tetszene egy kis sikló-kígyó is, és egy kaméleon-gekkó-agáma is.

Az egeret ki szabad váltani fagyasztott egérrel, vagy a többinek az élő eleségállatot valami kevésbé undorítóval, ami nem ugrál-zörög, vagy amit elég ritkábban adni (szóval pl heti 1x kell csak etetni és akkor elhozom a boltból az eleséget, beadom és kész, hogy a lakásba ne tárolgassam a tücsköt-szöcskét)?


Nem tudom, mennyire érthető, amiről hadoválok :D Csak úgy vágnék természetesen bele egy ilyen állatba, ha jó élete lenne, de létezik kisebb helyen elférő, a fentieknek megfelelő etetéssel jól kijövő hüllő?

Az állatoktól nem félek, takarítanám, minden oké ezekkel, csak az ugráló, hangot kiadó bogaraktól valamint az élő kis emlősöktől (egér, pocok, ilyenek) irtózom.


Köszönök minden építő tanácsot!


2021. máj. 12. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Én a vitorlás gekkót ajánlom.

Nekik van külön táp is és a terráriumból sem kell extra nagy.

Olvass utána.

2021. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kígyónak fagyasztott egeret is lehet adni (de mikróban ne olvaszd fel, szétdurranhat!). Elő egeret nem szívesen adnék a kigyomnak (ha lenne), mert ki tudja milyen betegségeket hordoz. A fagyasztottból pedig "kifagy" a baci meg az ilyenek, mellesleg elő egeret sajnalnek odaadni neki,mert a rágcsálók is aranyosak :(


Sajna többet nem tudok segíteni, de tiktokon @apillangoslany oldalát ajánlom, neki vannak kigyoi, ha azokkal szemezgetsz.

2021. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.

Nem rossz a kígyónak, ha cska fagyottat kap?


Lenne egy álló kb 40x30x70es, és egy fekvő 80x30(magas)x27 (mély) helyem terráriumnak.

Ez vajon a vitorlás gekkonak vagy egy kígyónak (milyennek) elég lehetne kifejlett korban?

Nyilván a fekvő a kígyónak, álló a gekkonak.

Sajnos kevés a helyem a lakásban :(

2021. máj. 12. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gekkónak jó ez a méret.

Viszont a kígyónak szerintem kicsi ez a terrárium, maximum gabonasikló vagy királysikló amit ajánlok, de a 80×30×27 nagyon az alja méret.

2021. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem királypitonom van és csak fagyit eszik (előző este vagy aznap reggel kiteszed szobahőmérsékletre és kiolvad magától). Sztem az a legnyugisabb fajta, beül a pólód alá és lehet vele tévét nézni 😀

Ami még sztem felhasználóbarát hüllő az a zöld leguán, csak zöldet eszik gyakorlatilag (gyümölcs+zöldség), irtó jó arc - csak a hely az, ami hibádzik, ha valahogy egy falra szerelhető nagyobb terráriumot tudnál neki szerválni, akkor az az ideális. :)

2021. máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nappali gekkók jöhetnek még szóba, ők inkább virágport esznek, viszont őket nem nagyon célszerű megfogni, nem szeretik. A zöld leguán első hüllőknek akkor sem jó, ha van neki elég hely, mert nem mind olyan jó fej, és ha rossz napja van, az ujjadat is simán leharapja. Ha találsz valahol sövényleguánt, ők is jók lehetnek, növényevők, relatíve kis hely kell nekik, viszont legalább 3-an szeretnek lenni.
2021. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Kaméleon
2021. máj. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Zöld leguán??? A kórházba akarod küldeni?
2021. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

A zöld leguán nagyon menőn néz ki, de kicsi a helyem továbbra is, szóval ezt meg sem fontoltam.


Atfondolom még mindenképp, a kígyó felé hajlanék inkább, de ha neki kicsi lenne a hely, akkor ugye kilőve, azt nem szeretném, hogy évekig szenvedjen nálam.

A vitorlás gekkón még agyalok 😁

2021. máj. 14. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!